Kolejna szansa na rozwój budownictwa czynszowego w Błoniu będzie stracona! Polityczne animozje naszych władz, które negują wszystko, co mogłoby być dobre dla społeczności lokalnej, a proponowane jest przez rząd PiS nie ma szans na realizację w Błoniu. To, że władze błońskie korzenie mają w PO (pomimo ukrywania się pod przykrywką niezależnych komitetów samorządowych), a także jak widać po publikacjach i fotorelacjach z wydarzeń wsparcie i poparcie członków i posłów PO, nie powinno implikować braku działań i możliwości wykorzystania szans w celu poprawy życia lokalnej społeczności. Takie działania można ocenić jednoznacznie i niestety wyłącznie negatywnie. Mówimy tu o rządowym programie Mieszkanie+. Jego podstawowym celem jest zwiększenie liczby przystępnych cenowo mieszkań dostępnych na rynku w szczególności dla ludzi młodych, rodzin z dziećmi, dla tych wszystkich których nie stać na zakup mieszkania na wolnym rynku lub nie spełniają wymagań, by otrzymać kredyt. Nowe inwestycje mieszkaniowe w ramach programu są realizowane w ścisłym partnerstwie z jednostkami samorządu terytorialnego (w Błoniu współpracy zdecydowanie brak) i spółkami Skarbu Państwa, a także inwestorami prywatnymi, towarzystwami budownictwa społecznego i innymi podmiotami działającymi na rzecz rozwoju rynku atrakcyjnych cenowo mieszkań.

Mieszkanie+ ma za zadanie wspierać wszystkich, dla których uzyskanie własnego lokalu jest z różnych względów niemożliwe. W województwie mazowieckim liderem wykorzystującym możliwości programu jest Radom. Warto też podkreślić że inwestycje w ramach programu będą po analizie realizowane w Sochaczewie, Nadarzynie, Ożarowie Mazowieckim, Kobyłce i Warszawie. Dlaczego nie w Błoniu? Ponieważ w Błoniu poprawność polityczna jest ważniejsza, niż społeczne potrzeby, a w szczególności potrzeby ludzi młodych, rodzin z dziećmi. Wstyd dla władz! Nie przekonają nas także wymówki ze strony błońskiego ratusza, że gmina nie posiada terenów. Jak się coś chce zrobić, to możliwości znajdą się! Burmistrz Błonia Pan Reszka nie ukrywa, że nie zależało mu nigdy na wzroście liczby mieszkańców w Błoniu. Skrzętnie przez lata realizuje swoją wizję. Mieszkańców nie przybywa, więc nie potrzeba martwić się o mieszkania, o infrastrukturę w tym drogi itd.

Dobrze, że chociaż prywatni developerzy zaczęli inwestować w Błoniu. Ci których stać na kredyt mają po 30 latach posuchy w obszarze budownictwa mieszkaniowego w Błoniu szansę, by kupić własny kąt.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem o realizacji programu w Radomiu: http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/192799/Mieszkanie-Plus–Jeszcze-w-tym-roku-ruszy-budowa-w-Radomiu

O rządowym programie więcej przeczytacie tu: https://mieszkanieplus.gov.pl/

A tu przypominamy stanowisko Pana Reszki Burmistrza miasta i gminy Błonie:

Projekt Błonie

Projekt Błonie – informujemy, inspirujemy, działamy! Zapraszamy, działaj z nami!
Projekt Błonie – informujemy, inspirujemy, działamy! Zapraszamy, działaj z nami!
Projekt Błonie – informujemy, inspirujemy, działamy! Zapraszamy, działaj z nami!