04.02.2022

Miesięcznik PIN - dostępny nowy nr 1/2022

Informacja, wiedza, ciekawostki, ich upowszechniacie przyczyniają się do podnoszenia standardów naszego lokalnego funkcjonowania.

W nr 1/2022 szczególnie polecamy dwa artykuły. Pierwszy z nich dotyczy historii i obecnych działań dotyczących przyłączenia naszej gminy do II strefy biletowej ZTM. Niestety fakty dotyczące całej sprawy nie napawają optymizmem.

Drugi artykuł, to wywiad z młodą artystką, absolwentką ASP w Warszawie, mieszkanką Błonia Sylwią Walczowską-Rojewską. Jest to pierwszy artykuł z cyklu "Błońscy artyści".

Cyklem tym, chcielibyśmy przedstawić Wam naszych lokalnych twórców, szczególnie tych młodych u progu artystycznego życia. Nie zdajemy sobie sprawy, iż w naszej społeczności, obok nas żyją, mieszkają, tworzą artyści różnych dziedzin sztuki. Młodym twórcom ciężko jest zaistnieć w przestrzeni medialnej. Często nie mają możliwości lub środków na promocję swojej sztuk, stąd też pomysł powyższego cyklu. Chcemy w lokalnym wymiarze promować te osoby.

Serdecznie zapraszam młodych twórców do kontaktu z nami, bardzo chętnie przedstawimy na łamach naszego miesięcznika wasze osoby i waszą twórczość - kontakt: redakcja@projektblonie.pl  

Zachęcam gorąco do współtworzenia Miesięcznika PIN, niech będzie on naszym wspólnym projektem z Waszymi artykułami, wywiadami, reportażami – dla każdego i każdej z Was na jego łamach znajdzie się miejsce.

Z tej samej kategorii
13.01.2022

Budżet gminy Błonie na rok 2022

W dniu 13.12.2022 Rada Miejska przyjęła uchwałę budżetową na rok 2022. Jak Burmistrz zaplanował przychody i wydatki, przedstawiamy poniżej:  Dochody budżetu w łącznej kwocie 153.928.916,56 zł, w tym:  1. Dochody bieżące...
20.12.2021

Kalendarze na 2022 "Błońskie Kundelki" - już dostępne! Pomagamy.

Szanowni, zapraszamy wszystkich chętnych do nabycia kalendarza z kolejnej edycji Błońskiego Dnia Kundelka. Ofiarując datek, otrzymujesz piękny kalendarz. Wszystkie środki z datków za kalendarze, podobnie jak w zeszłym roku, nasze Stowarzyszenie P...