PRACA w BŁONIU dla KAŻDEGO! Na BASENIE też!

O tym, że praca w Błoniu jest dla każdego (może oprócz informatyków zarabiających krocie w Warszawie, których stać na bilety poza II strefę) mogliście się przekonać niedawno w zapewnieniach Pana Burmistrza. Jak to jest z tą pracą w Błoniu? Komentarze pod naszym wpisem wówczas były jednoznaczne, nie ma pracy w Błoniu innej niż fizyczna na magazynie, ale….

Na oficjalnym FP Gminy Błonie, na FP Pana Burmistrza pojawiają się wpisy w różnych “ważnych” sprawach. A to kotek zaginął, a to piesek czeka na właściciela (oczywiście doceniamy empatię do zwierząt) dobrze, że tego typu informację również pojawiają się na gminnych stronach przeplatane zdjęciami z podpisywania umów, zdjęciami dzieci odwiedzających Burmistrza, wpisy o wyłączeniach prądu, ogłoszeniach o festynach itd., itd.

Niestety ważne dla mieszkańców informację o konkursach (naborach) na wolne stanowiska PRACY w urzędzie i jednostkach podległych gminie nie są NIGDY publikowane ani na stronie WWW gminy, ani na FP gminy, ani na FP Pana Burmistrza, ani w opisywanym przypadku na FP Centrum Sportu i Rekreacji w Błoniu.

ZŁYM standardem w Błoniu jest minimum informacji oraz robienie tylko tyle, ile wymaga prawo. Ustawa o pracownikach samorządowych wymaga jedynie publikacji ofert pracy (konkursów na stanowisko) w BIP oraz na tablicy ogłoszeń w urzędzie, co jest wygodne dla urzędu, ale już nie koniecznie jest frontem do mieszkańca, nie mówiąc już o potencjalnych kandydatach, którzy chcieliby w tych konkursach wziąć udział.

Tymczasem proces NABORU PRACOWNIKÓW  do centrum sportu (BASEN)  RUSZYŁ, o czym świadczą dwa ogłoszenia, które zostały zamieszczone w BIP w dniu  19.12.2019, a już 8.01.2020 pierwsi zwycięzcy wybrani do kolejnego etapu rekrutacji (w przypadku stanowiska specjalisty).

Jeśli liczyłeś/aś na objęcie na błońskim basenie stanowiska:  Specjalisty ds. administracyjno-organizacyjnych sportu lub  Kierownika kompleksu sportowego, niestety mamy złe informacje.

Nie załapiesz się już na te stanowiska, bo nie śledziłeś wpisów w BIP, bo nie przeczytałeś ogłoszenia na tablicy w urzędzie, bo nie umieszczono nigdzie więcej tej informacji. A znajomy króliczka wiedział i ofertę złożył.

Śledźcie naszą stronę i nasze wpisy, będziemy umieszczać informację o konkursach na stanowiska na basenie. My wyznaczamy nowe standardy , miejmy nadzieję, że po raz kolejny damy dobry przykład i na stronie gminnej i na FP gminnych będą pojawiały się ogłoszenia o konkursach na wolne stanowiska urzędnicze zarówno w samym urzędzie jak i jednostkach podległych urzędowi.

A na koniec filmik dla tych, którzy nie słyszeli i nie widzieli, a przede wszystkim nie wiedzieli, że praca w Błoniu jest dla każdego:

miesięcznik PIN
pozostałe wydania
miesięcznik PIN online

Niezależna gazeta lokalna

#projektbłonie #informacyjnie #niezależnie

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w  ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030

Aktualności
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright by   
projekt błonie