Program Mieszkanie Plus. Coraz więcej miast realizuje budowę mieszkań, a Błonie czeka na zaproszenie z rządu do przystąpienia do programu!

Błonie się nie rozwija, wbrew od lat płynącej propagandzie z ratusza. Niestety rozwój miasta, to nie 3 lub 5 inwestycji na pokaz, a kompleksowe działania. Rozwój budownictwa mieszkaniowego, rozwój infrastruktury w tym komunikacyjnej i transportowej, społecznej (przedszkola, sklepy, przychodnie) i technicznej (inwestycje w rozwój wodociągów, kanalizacji, dostępu do internetu itd). Oczywiście, trzeba docenić to, co jest zrobione, bo jest i to nie ulega wątpliwości. Ścisłe centrum Błonia zyskało nowy wygląd. Rozbudowano szkoły. Teraz ścieżki rowerowe są kończone. Jednak te inwestycje nie świadczą o rozwoju miasta. Brak mieszkań, brak II strefy i dogodnej komunikacji gminnej i międzygminnej, brak miejsc pracy dla młodych wykształconych mieszkańców itd..

Dlatego, gdy przeglądamy informacje i widzimy wpisy, że kolejne miasta i gminy wchodzą w program Mieszkanie+ , a nasze władze nie robią nic w sprawie, oczekując zaproszenia do programu przez rząd – czego potwierdzeniem jest wypowiedz Pana Burmistrza – można być zirytowanym! Nikt naszej gminy do programu nie zaprosi! Samemu należy przedsięwziąć działania, by móc skorzystać z tego programu dla dobra naszej społeczności lokalnej. Dla dobra osób potrzebujących własnego kąta, na który ich obecnie nie stać.

Wypowiedź Pana Burmistrza w sprawie przystąpienia naszej gminy do programu z oczekiwaniem na zaproszenie z rządu:

A tak działają w Toruniu, polecamy artykuł na temat działania władz Torunia i budowy w Toruniu mieszkań w ramach programu Mieszkanie +:

http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/193680/Mieszkanie-Plus–W-Toruniu-powstanie-ponad-300-mieszkan–na-gminnej-dzialce

miesięcznik PIN
pozostałe wydania
miesięcznik PIN online

Niezależna gazeta lokalna

#projektbłonie #informacyjnie #niezależnie

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w  ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030

Aktualności
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright by   
projekt błonie