Rusza rekrutacja do przedszkoli gminnych!

Przedstawiamy kolejną ważną informację dla naszej społeczności gminnej.

Niebawem ruszą zapisy dzieci do przedszkoli gminnych. Załączamy terminarz postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego oraz procedurę odwoławczą.

Niestety w naszej gminie jest duży deficyt miejsc w przedszkolach publicznych i nie każde dziecko będzie miało szansę dostać się do gminnej placówki. Jeszcze gorsza sytuacja jest w przypadku malutkich dzieciaczków, żłobków publicznych w ogóle nie ma.  Zastanawialiśmy się z czego wynika taka sytuacja? Myśląc strategicznie dochodzimy do wniosku, że to nieumiejętność zarządzania i wąskie standardy postrzegania rzeczywistości mają zdecydowany wpływ na taki stan rzeczy. Czy to się kiedyś zmieni w naszej gminie? Przy nowych standardach pewnie tak, przy obecnych marne szanse.

Terminarz rekrutacji i zasady procedury odwoławczej:

Ponieważ w zarządzeniu brakuje informacji i załączników w postaci dokumentów które należy złożyć w procedurze rekrutacji podajemy link do dwóch przedszkoli, na stronach których aktualne na ten rok dokumenty będą niedługo dostępne:

http://iskierka.blonie.pl/joomla/index.php/rekrutacja

Śpieszcie się z dokumentami, może uda się Wam otrzymać upragnione miejsce w przedszkolu publicznym. Trzymamy kciuki.

miesięcznik PIN
pozostałe wydania
miesięcznik PIN online

Niezależna gazeta lokalna

#projektbłonie #informacyjnie #niezależnie

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w  ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030

Aktualności
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright by   
projekt błonie