Skarb w Błoniu zasypany piachem!

Wg. informacji jakie przekazał Pan Burmistrz na posiedzeniu sesji Rady Miejskiej 08.04.2019 badania wyjątkowego znaleziska jakie odkryto przy budowie basenu miały trwać do 9 września 2019.

Tymczasem blisko tydzień temu wykopaliska zostały zasypane. Na sesji Rady Miejskiej w dn. 08.07.2019 nikt nie raczył przekazać radnym informacji na ten temat. Żadna informacja, ani wyjaśnienia nie zostały także opublikowane na stronie miasta. Pewnie ratusz uznał, że wie lepiej o czym mieszkańcy powinni wiedzieć, a o czym nie. Czyli standard.

Teraz pytania: czy faktycznie badania zostały zakończone? kto zdecydował i wydał pozwolenie na zasypanie stanowiska? czy znalezione eksponaty będą skatalogowane, bo to, że są zabezpieczone, to nie oznacza, że władze błońskie wyłożą kasę na specjalistyczną pracę fachowców archeologów, by Ci w sposób profesjonalny skatalogowali eksponaty, aby zachować je dla przyszłych pokoleń? czy budowa parkingu w tym miejscu nie zagrozi pozostałościom fundamentów klasztoru? Na razie nie znamy odpowiedzi na te pytania.

Przykro nam, że tak wyjątkowe znalezisko w skali województwa, przykryje kostka betonowa.

Wcześniejszy nasz artykuł z bogatą galerią zdjęć na temat wykopalisk znajdziecie w linku poniżej:
http://projektblonie.pl/badania-archeologiczne-w-bloniu-potrwaja-do-8-wrzesnia/

miesięcznik PIN
pozostałe wydania
miesięcznik PIN online

Niezależna gazeta lokalna

#projektbłonie #informacyjnie #niezależnie

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w  ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030

Aktualności
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright by   
projekt błonie