18.12.2021

Urzędnicy zadecydują za Ciebie? Strategia gminy -konsultacje.

Czy pasuje Wam, aby ktoś narzucał Wam jak macie się ubierać, jak macie żyć, jak macie myśleć, co jest dla Was dobre, a co jest złe? Czy pasuje Wam, by grupka osób decydował za Was? Czy może wolicie sami decydować o tym, w co się ubieracie, jak żyjecie, jak myślicie, co jest dla Was dobre, a co jest dla Was złe?

Jeśli chcecie sami decydować o sobie, w co się ubierać, jak myśleć, to zadecydujcie także poprzez wyrażenie swojego zdania i opinii, jak chcielibyście, by wyglądała polityka gminy i strategia jej rozwoju na najbliższe lata. Stojąc biernie, nie uczestnicząc w życiu społecznym, a w szczególności życiu naszego lokalnego samorządu, godzimy się na to, aby kilka osób decydowało za nas, co jest dla nas lepsze, jakie potrzeby mieszkańców będą realizowane, a jakie nie.

Zachęcamy do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących projektu "Strategii gminy na lata 2021-2027".

Weź udział. Sprawdź, co proponuje urząd, sprawdź czy te propozycję odpowiadają Ci, albo zgłoś swoje uwagi, wnioski, opinie.

Ktoś powie, że to i tak nic nie da, bo burmistrz i tak zrobi po swojemu. Być może i tak będzie, ale Ty będziesz miał wewnętrzny spokój i przekonanie, że wyraziłeś swoją opinię, swoje zdanie w tak istotnej kwestii, kwestii jak ma wyglądać i funkcjonować twoje otoczenie w którym mieszkasz Ty i twoje dzieci. Otoczenie w którym żyjemy.

Konsultacje trwają do 17.01.2022. Wnioski i opinie do projektu "Strategii gminy 2021-2027" należy składać na formularzu (załączony poniżej) na adres email ankieta@um.blonie.pl lub w formie papierowej do kancelarii w Urzędzie Gminy, ul. Rynek 6 (pokój nr 1).

Urząd Gminy zaplanował także spotkanie w sprawie konsultacji. Spotkanie odbędzie się w dn. 12.01.2022 w godzinach 17.00-18.00 w siedzibie Centrum Sportu i Rekreacji w Błoniu, ul. Grodziska 1 (sala konferencyjna I piętro).

Projekt strategii na lata 2021-2027 oraz formularz konsultacji dostępne poniżej.

Z tej samej kategorii
25.07.2020

Odmowa udostępnienia umowy dzierżawy gruntu od parafii Św. Trójcy

Od samego początku naszym celem jest informowanie społeczeństwa błońskiego o tym, co faktycznie dzieje się w naszej gminie. Budowa błońskiego basenu, to ogromny koszt. Miejsce budowy to teren pozyskany od Parafii Św. Trójcy w drodze zamiany...
26.05.2020

Tylko do 31.05.2020 błońscy PRZEDSIĘBIORCY mogą starać się o zwolnienie z podatku od nieruchomości!

Uwaga błońscy przedsiębiorcy! Jeśli w związku z pandemią COVID-19 wasza płynność finansowa uległa pogorszeniu do 31 maja 2020 możecie starać się o zwolnienie z podatku od nieruchomości od gruntów, budynków i budowli lub ich części z...
15.09.2019

Dofinansowanie na WiFi. Czy władze Błonia złożą wniosek?

Już 19 września ruszy organizowany przez Komisję Europejską nabór dla gmin chcących tworzyć publiczne hot spoty. Podobny nabór 7 września uruchomił resort cyfryzacji. W naszej gminie jest częściowo dostępne WiFi. Oczywiście w mieście, w...