Włodarze Pruszkowa, Otwocka i Sulejówka chcą, aby mieszkańcy płacili mniej za bilety ZTM! A w Błoniu?

Prezydenci Otwocka (Jarosław Margielski) i Pruszkowa (Paweł Makuch) oraz burmistrz Sulejówka Arkadiusz Śliwa udali się przed warszawski ratusz, aby upomnieć się o zmianę taryfy biletów podmiejskich. Zaskoczyli zebranych podkreślając, że chcą dopłacać więcej do biletu metropolitalnego, tak, aby ich mieszkańcy płacili za bilety tyle samo, co warszawiacy.

Więcej informacji w linku: https://warszawa.naszemiasto.pl/mieszkancy-pruszkowa-otwocka-i-sulejowka-beda-placic-za/ar/c15-7343197?utm_source=facebook.com&utm_medium=dzieje_sie_w_warszawie&utm_campaign=komunikacja&fbclid=IwAR3MTTq8vQwVbeqin-1Lpu5ffVWSbsvjQqvZ11XkY_Ok5LeJ4YiDVkP6QzA

To są włodarze, jakich możemy pozazdrościć. Nasi włodarze od 12 lat wyłącznie obiecują. Brakuje tu rzeczywistych działań i zrozumienia potrzeb mieszkańców. Za to mydlą oczy pięknymi fotkami, wywiadami i opowieściami jak jest cudownie. Może niektórym jest cudownie. Niestety dużej części mieszkańców naszej gminy tak cudownie już nie jest. Szczególnie tym, którzy muszą dojeżdżać do Warszawy, bo u nas praca jest, w przewadze fizyczna, w magazynach.

Co z II strefą ZTM dla Błonia? Odnosimy wrażenie, że tylko jednej radnej, naszej koleżance z Projektu Błonie na tym zależy. Tylko ona zadaje pytania w tej sprawie i działa. Reszta wpisuje się w narrację “Chcemy, ale nie możemy. Poczekajcie jeszcze 4 lata. Nie ma środków. Zły rząd zabiera nam pieniądze… itd”. Takie “biadolenie”. Gmina i środki gminne, to nie prywatne zabawki, lecz wspólne środki naszego lokalnego społeczeństwa – całej gminy, nie tylko centrum miasta. Środki na podpisanie umowy z ZTM i II strefę ZTM dla Błonia powinny być w budżecie już od 12 lat. Dlaczego nie ma? Bo nikt nigdy nie zapytał i nie wymagał realizacji obietnic wyborczych! Pojedyncze pisma wysyłane przez urząd w Błoniu do ZTM w latach wyborczych (2014 r. i 2018 r. ) to za mało.

Teraz jest czas na działania. Marzena Cichewicz – “nowa” radna- złożyła wniosek o zabezpieczenie środków w budżecie 2020 r. na realizację przyszłej umowy z ZTM dla Błonia. Rozmawiała i korespondowała z jednym z dyrektorów ZTM Warszawy na temat wstępnych kosztów i warunków podpisania umowy o II strefę. Zajęło jej to nieco ponad tydzień. Przekazała te informacje na sesji Rady Miejskiej w dn. 09.09.2019. Niestety jedna osoba nic nie wskóra. Potrzeba jest wsparcia pozostałych radnych. Dlatego ważne jest, byście zaczęli wymagać od Waszych radnych, którzy są Waszymi znajomymi, sąsiadami, na których oddaliście swój głos, by zaczęli działać w tej sprawie. Zapytajcie ich, co robią w sprawie przyłączenia Błonia do II strefy ZTM? Czy poprą Marzenę Cichewicz w jej działaniach? Czy zapomnieli już, że to radni są dla ludzi i powinni dbać o interesy mieszkańców, których reprezentują?

Podpisujcie naszą petycję dotyczącą przyłączenia Błonia do II strefy ZTM (link poniżej). Razem jesteśmy w stanie zmobilizować radnych i Burmistrza do tego, by wywiązali się z obietnicy, by Błonie zostało przyłączone do II strefy biletowej ZTM.

Podpisz petycję i przekaż znajomym: https://secure.avaaz.org/pl/community_petitions/BURMISTRZ_B_ZADAMY_PRZYLACZENIA_BLONIA_DO_II_STREFY_ZTM/details/?fbclid=IwAR3chykvK8yIOeYmkhA0O1ebK1FZgbLKBd8k3sQ1V6O8dHEgwOD4qFC2WHg

miesięcznik PIN
pozostałe wydania
miesięcznik PIN online

Niezależna gazeta lokalna

#projektbłonie #informacyjnie #niezależnie

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w  ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030

Aktualności
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright by   
projekt błonie