Konsultacje Społeczne! w sprawie CPK – tylko do 10.03.2020.

Od 10.02.2020 do 10.03.2020 CPK prowadzi Konsultacje Społeczne w sprawie Strategicznego Studium Lokalizacyjnego CPK. Możesz zabrać głos w sprawie i zgłosić uwagi.

W zeszłym roku odbyły się Regionalne Konsultacje Społeczne z samorządowcami wszystkich województw, w sprawie budowy linii kolejowych i drogowych w ramach planowanej budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Z posiadanej przez nas wiedzy błońskie władze nie brały udziałem w konsultacjach. Tak ważna i olbrzymia inwestycja, jeśli dojdzie do skutku, na pewno dotknie również naszą gminę, co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Jak planowane są linie kolejowe i drogi, czy dotkną naszej gminy? Ważne jest, aby to wiedzieć. Posiadanie wiedzy oraz możliwość zabrania głosu w sprawie, zanim inwestycja rozpocznie się, to istotny element procesu, w którym teraz poprzez konsultacje i wysłanie uwag możemy wziąć udział.

Teraz my wszyscy, mieszkańcy gminy Błonie, bezpośredni sąsiedzi gminy Baranów, w której planowana jest budowa portu lotniczego mamy możliwość zabrania głosu jako osoby fizyczne, jako organizacje, lub jako samorząd i zgłosić uwagi do przedstawionego planu “Strategicznego Studium Lokalizacyjnego” CPK.  

Cytując, Pełnomocnika Rządu ds. CPK “Chcemy, żeby mieszkańcy mieli bezpośredni wpływ na nasze inwestycje, np. na to, w jaki sposób zaprojektujemy przyszłe linie kolejowe CPK. Dlatego każda ze zgłoszonych uwag zostanie sprawdzona przez specjalistów w sposób drobiazgowy. W ten sposób dowiemy się, które z zaproponowanych zmian są merytorycznie uzasadnione i zostaną wprowadzone w życie”.

Gdzie powstaną nowe linie kolejowe i drogi? Możemy to sprawdzić, oraz zgłosić swoje uwagi po zapoznaniu się z dokumentami dotyczącymi Strategicznego Studium Lokalizacyjnego, kliknij w link do strony ze strategią, mapami oraz formularzem zgłaszania uwag: /cpk.pl/pl/inwestycja/ssl

Dla ułatwienia załączamy poniżej studium w wersji pdf do pobrania:

Mapka planowanych nowych linii kolejowych (kilka wariantów) w naszym sąsiedztwie:

Uwagi można zgłaszać online poprzez formularz zamieszczony na stronie CPK lub formie emaila oraz pocztą. Poniżej formularz do pobrania.

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją dotyczącą Regionalnych konsultacji społecznych, które CPK przeprowadziło w zeszłym roku, plik poniżej:

miesięcznik PIN
pozostałe wydania
miesięcznik PIN online

Niezależna gazeta lokalna

#projektbłonie #informacyjnie #niezależnie

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w  ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030

Aktualności
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright by   
projekt błonie