Maseczki dla mieszkańców Miasta i Gminy Błonie

W dniu dzisiejszym Pan Burmistrz przekazał bardzo dobrą dla nas wszystkich informację. Gmina Błonie zakupi 20 000 maseczek dla nas mieszkańców. Cieszymy się bardzo z tej decyzji. Pamiętajmy wszyscy o higienie i zaleceniach, tylko nasza odpowiedzialność pomoże w szybszym zatrzymaniu epidemii w kraju #zostanwdomu

Wszystkie osoby starsze, obawiające się, czy starczy dla nich maseczek, gdzie po nie się zgłosić – Informujemy, że maseczki będą dostarczane do domów. W razie wątpliwość prosimy do nas pisać.

INFORMACJA BURMISTRZA:

Drodzy Mieszkańcy gminy Błonie!
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, w trosce o Wasze zdrowie, w ramach działań profilaktycznych przed zarażeniem wirusem SARS Covid-19, zamówiliśmy 20 000 sztuk maseczek ochronnych wielorazowego użytku. Są to maseczki dwuwarstwowe, w które będzie można włożyć jednorazowy wymienny filtr zrobiony np. z bawełny, włókniny itp. Aby ich skuteczność była jak największa trzeba będzie je odpowiednio dezynfekować. Sposób użytkowania i dezynfekcji zostanie dołączony do maseczki.
Stosowanie maseczek wspomaga przeciwdziałanie zakażeniu koronawirusem. Należy jednak pamiętać, że nie daje to pełnego zabezpieczenia. Niezbędne jest stosowanie podstawowych, zalecanych środków ostrożności, w szczególności zachowanie odległości około 1,5 metra od innych osób, przestrzeganie wprowadzonych zakazów i ograniczeń oraz skrupulatne przestrzeganie zasad higieny.
Zamówienie jest w trakcie realizacji. Pierwszy transport dotrze do nas wkrótce. Po opracowaniu logistyki tego niemałego przedsięwzięcia i przygotowaniu maseczek zaczniemy je sukcesywnie dostarczać bezpośrednio do gospodarstw domowych, zgodnie z danymi przedstawionymi w deklaracjach dotyczących gospodarowania odpadami komunalnymi.
Zenon Reszka
Burmistrz Błonia

miesięcznik PIN
pozostałe wydania
miesięcznik PIN online

Niezależna gazeta lokalna

#projektbłonie #informacyjnie #niezależnie

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w  ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030

Aktualności
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright by   
projekt błonie