NOWY ROK = STARY UKŁAD!

NOWY ROK = STARY UKŁAD! Błońskie standardy niezmienne!

Liczy się układ, władza, koryto – nic więcej!

UWAGA! UWAGA! – Jest … następca intelektualnego mistrza!

W dn. 30.12.2021 burmistrz w błońskim BIP zamieścił informację o rozstrzygnięciu konkursu na Dyrektora CK w Błoniu. Plotki krążące po mieście od dłuższego czasu potwierdziły się. Dyrektorem została Pani Księgowa z CK – brawo, gratulujemy!

Tym samym na pół etatu dalej krzewić będzie kulturę w błońskich standardach tak bliskich ratuszowi “wybitny intelektualista” ze średnim wykształceniem – były Dyrektor. Jak ma być dobrze w naszym mieście, skoro układy, wzajemne powiązania i zależności są ważniejsze, niż mieszkańcy i ich potrzeby?

Wstydu nie ma błońska władza, zarówno ta wykonawcza (burmistrz) jak i uchwałodawcza (rada). Komisja konkursowa wybierająca nowego dyrektora, też jak widać wysokich lotów intelektualnych i podporządkowana jednej słusznej decyzji. Wybrano najlepszego kandydata Panią Księgową z CK. Życzymy sukcesów.

Zaścianek dalej będzie lansowany, wizja na poziomie intelektualnym władzy błońskiej – no cóż mamy, co mamy, to nasza odpowiedzialność w sumie – przecież to my mieszkańcy, wybieramy władzę. Niestety robimy to nie patrząc na kompetencje, umiejętności, czy osiągnięcia. Kierujemy się pustymi hasłami i wizerunkiem – za którymi często nic więcej nie stoi. Jeśli ktokolwiek oczekiwał w Błoniu powiewu świeżości, nowego podejścia na poziomie wyższym, niż dotychczasowy w sferze kultury w Błoniu, to niestety płonne oczekiwania. Stary dyrektora na pół etatu będzie dalej realizował swoje “wizje” pociągając za wszystkie sznurki, a pokorność i zależność nowego dyrektora niestety ułatwi temat – wszak zależności i układ najważniejszy – taką wizję mamy my, oby się nie ziściła dla dobra nas wszystkich mieszkańców gminy.

p.s. temat jeszcze powróci na łamach naszej strony internetowej

miesięcznik PIN
pozostałe wydania
miesięcznik PIN online

Niezależna gazeta lokalna

#projektbłonie #informacyjnie #niezależnie

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w  ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030

Aktualności
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright by   
projekt błonie