SKRAJNA NIEODPOWIEDZIALNOŚĆ błońskich władz w obliczu pandemii koronawirusa!

Pandemia koronawirusa zabija ludzi na całym świecie. U nas w Polsce mamy na dzień dzisiejszy 5 przypadków śmiertelnych. Media trąbią o zagrożeniu, o rozprzestrzenianiu się epidemii w naszym kraju. Rozważane jest wprowadzenie jeszcze bardziej restrykcyjnych zasad dotyczących kwarantanny i wychodzenia z domu. U nas w Błoniu kilka rodzin jest na kwarantannie. Na tą chwilę nie ma w naszym mieście potwierdzonych przypadków zachorowań, ale nie trzeba być geniuszem, by dojść do wniosku, że za chwilę i u nas w Błoniu pojawią się niestety pierwsi chorzy.

A co tymczasem robią błońskie władze, burmistrz, sztab kryzysowy, dyrektor ZUK?

Podejmują skandaliczną i skrajnie nieodpowiedzialną decyzję o ponownym uruchomieniu targowiska miejskiego. CZY CHCĄ narazić nas Błoniaków na zachorowanie? Czy zostało to przemyślane? Czy jest to zgodne z obecnymi obostrzeniami i prawem? Czy otworzone zostaną ponownie urzędy? Czy na targu płatności będą bezgotówkowe? Nie liczcie, że ktokolwiek z błońskich władz udzieli odpowiedzi na te pytania. Nie udzielają odpowiedzi i nie dyskutują z mieszkańcami. Burmistrz podejmuje decyzję, a czy decyzja podoba się mieszkańcom, czy nie, to już bez znaczenia.

Czy decyzja o ponownym uruchomieniu targowiska nie jest łamaniem zakazu organizacji spotkań powyżej 50 osób? Naraża nas wszystkich, nie tylko Błoniaków na rozprzestrzenianie się pandemii. BRAK MYŚLENIA! BRAK WYOBRAŹNI ! LEKCEWAŻENIE POWAGI SYTUACJI I ZDROWIA NAS WSZYSTKICH! Wstyd Panie Burmistrzu ! Wstyd Panie Dyrektorze ZUK!

Patrząc na niefrasobliwość błońskich władz, burmistrza, dyrektora ZUK, sztabu kryzysowego, nie dziwi nas, to o czym do nas piszecie, że pomimo pandemii i zalecanego pozostania w domu, nasz rynek dalej obstawiony jest samochodami i nie ma jak zaparkować, a ludziska spacerują po rynku. Przykład idzie z góry, skoro burmistrz może, to my też. Apelujemy o rozsądek i zdanie sobie sprawy, z tego, że Błonia pandemia nie ominie! Nie jesteśmy enklawą na mapie Polski, a przy takim nieodpowiedzialnym zachowaniu błońskich władz, jesteśmy w stanie szybko dorównać Włochom!

PRZYPOMINAMY: Akcja #zostanwdomu nie jest tylko hasłem i akcją dla akcji. To podstawa walki z koronawirusem, który jest wirusem oddechowym. Wirus z łatwością przenosi się z człowieka na człowieka, bowiem do zakażenia dochodzi głównie drogą kropelkową. Zarazić się można również przez dotyk. Ograniczona została możliwość organizacji spotkań powyżej 50 osób. Większość z nas zdyscyplinowała się. Przestrzegajmy zasad, zostańmy w domu.

miesięcznik PIN
pozostałe wydania
miesięcznik PIN online

Niezależna gazeta lokalna

#projektbłonie #informacyjnie #niezależnie

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w  ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030

Aktualności
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright by   
projekt błonie