TYMCZASOWY TARG. Nowe miejsce do handlu od maja przy Legionów 3A w Błoniu.

Od maja 2021 r. błońskie targowisko miejskie będzie nieczynne przynajmniej do końca roku (wg. słów Burmistrza). W maju rozpoczną się prace dotyczące przebudowy targu (bez przebudowy obecnego małego parkingu przy targu).

Na czas prac budowlanych dotyczących realizacji inwestycji za 9 mln zł, nowym miejscem do handlu będzie teren przy stadionie miejskim w Błoniu przy ul. Legionów 3A.

Opłata targowa nie będzie pobierana, co wynika z tzw. “ustawy covidowej”. Generalnie samorządy od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 r. nie pobierają opłat targowych. Z tytułu niepobierania opłaty jednostkom samorządu terytorialnego przysługuje rekompensata ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 (art. 1 pkt 38 ustawy). Rekompensata w wysokości 356 000 zł została już przelana z funduszu rządowego na błońskie konto gminne.

Początkowo Burmistrz nie planował uruchomienia innego miejsca do handlu na czas przebudowy targu miejskiego. Po słowach interwencji radnej Marzeny Cichewicz, o konieczności utworzenia takiego miejsca oraz po wsparciu tejże potrzeby przez radnego Jarosława Uraszewskiego, Konrada Janowskiego i radną Ewę Podymę (później i pozostałych radnych), Burmistrz zmienił zdanie. Padały różne propozycje lokalizacji, m.in. parking przy basenie, a nawet teren błońskiego rynku, ostatecznie do gustu przypadła Burmistrzowi propozycja radnego J. Uraszewskiego.

Aby powiększyć zdjęcie, kliknij w nie prawym klawiszem myszy i otwórz grafikę w nowej karcie

miesięcznik PIN
pozostałe wydania
miesięcznik PIN online

Niezależna gazeta lokalna

#projektbłonie #informacyjnie #niezależnie

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w  ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030

Aktualności
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright by   
projekt błonie