ZOSTAŃ w DOMU! #zostanwdomu. Różnice między covid-19, a przeziębieniem!

Szanowni, bądźmy rozsądni w tym trudnym dla wszystkich czasie szalejącej epidemii koronowirusa. ZOSTAŃMY w DOMU! Nie narażajmy siebie i innych na chorobę oraz na jej rozprzestrzenianie się. Stosujmy się do zaleceń instytucji państwowych. Bądźmy odpowiedzialni za siebie i za innych. Pomagajmy sąsiadom i znajomym w podeszłym wieku, by nie musieli wychodzić z domów. Sprawdzajmy wiadomości rozsyłane w internecie. Niestety dużo fake newsów już zalało wspólną przestrzeń internetu. Jeśli chcemy potwierdzonych wiadomości korzystajmy oficjalnych źródeł:

https://www.gov.pl/

https://www.gov.pl/web/zdrowie

https://www.gov.pl/web/mswia

Od niedzieli 15 marca Polska zamyka na 10 dni granice naszego kraju dla cudzoziemców. Wszyscy polscy obywatele znajdujący się teraz poza granicami – mogą wracać do Polski. Będą także poddani obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie domowej. Wszystkie międzynarodowe pasażerskie połączenia lotnicze i kolejowe od niedzieli od północy zostaną zawieszone. Krajowe połączenia lotnicze i kolejowe będą działały. Zawieszono działalność restauracji, pubów, kasyn, kawiarni – mogą świadczyć jedynie usługi z dowozem. Zabronione jest organizowanie spotkania powyżej 50 osób.

Jak się chronić przed wirusem, jak chronić dzieci i osoby starsze:

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Jak wstępnie ustalić, czy zaatakowało nas przeziębienie, grypa, czy koronawirus:

miesięcznik PIN
pozostałe wydania
miesięcznik PIN online

Niezależna gazeta lokalna

#projektbłonie #informacyjnie #niezależnie

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w  ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030

Aktualności
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright by   
projekt błonie