Jest szansa, że w niedługim czasie powstanie nowa stacja PKP ROKITNO. To dobra wiadomość dla nas mieszkańców gminy Błonie.

Jak informuje portal „Rynek Kolejowy” budowę, przebudowę bądź modernizację dwustu „Przystanków Prezydenckich” zapowiedział podczas konferencji prasowej w miejscowości Józefin, prezydent Andrzej Duda. Minister Andrzej Adamczyk zapowiedział, że projekt zostanie zrealizowany w 5 lat.

200 lokalizacji przedstawionych na konferencji w Józefinie dotyczy nie tylko przystanków, które obecnie nie istnieją, precyzując 100 przystanków na sieci kolejowej PKP PLK powstanie od podstaw, w miejscu gdzie nigdy ich nie było. 50 kolejnych zostanie kompleksowo wyremontowanych i przywróconych do pełnej sprawności. Następnych 50 przejdzie prace modernizacyjne, związane m.in. z tym, by poprawić ich dostępność dla osób niepełnosprawnych oraz wydłużyć perony dla pociągów dalekobieżnych.

Cieszy nas, że znaleźliśmy się w planach rządowych i prezydenckich. Oby jak najszybciej stacja PKP Rokitno powstała.

Więcej informacji dostępne jest w artykule portalu Rynek Kolejowy:

https://www.rynek-kolejowy.pl/mobile/200-przystankow-prezydenckich-w-5-lat-nowy-program-kolejowy-prezydenta-dudy-96602.html

Projekt Błonie

POMOC dla SENIORÓW – zrobimy zakupy zadzwoń tel. 793 720 680
Projekt Błonie – informujemy, inspirujemy, działamy! Zapraszamy, działaj z nami!
POMOC dla SENIORÓW – zrobimy zakupy zadzwoń tel. 793 720 680