Błońskie PRZEDSZKOLA ruszą od 18 maja.

Błońskie przedszkola przygotowują się na powrót dzieci do placówek. Planowane wznowienie działalności placówek, to 18 maja 2020 r. Zgodnie z sugestią i komunikatem Ministerstwa Zdrowia i Sanepid, w pierwszej kolejności opieka zapewniona będzie dzieciom pracowników ochrony zdrowia, służb mundurowych, handlu, przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujących zadania zw. z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Szczegóły w komunikacie władz miasta.

Pełna treść komunikatu w tej sprawie:

Komunikat nr 12 Burmistrza Błonia z dnia 6.05.2020

W związku z informacją o możliwości otwarcia przedszkoli uprzejmie informuję, że dyrektorzy przygotowują nasze placówki do przyjęcia dzieci od 18 maja. Wprowadzone zostaną nowe zasady organizacji pracy oraz zalecenia dotyczące profilaktyki zakażeń COVID-19.

W pierwszej kolejności będziemy zapewniać opiekę nad dziećmi pracowników ochrony zdrowia, służb mundurowych, handlu, przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujących zadania zw. z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, pracowników oświaty, samotnie wychowujących i pracujących, obojga pracujących itd. zgodnie z wytycznymi.

Obecnie rozpoczynamy zbieranie deklaracji rodziców. Proszę o zgłaszanie dzieci tylko mailem na adresy przedszkoli ze wskazaniem imion i nazwisk rodziców oraz dzieci.

Zgłoszenia są przyjmowane do 11 maja do godz. 12.00. Po przyjęciu zgłoszeń otrzymacie Państwo dokumenty do dalszej weryfikacji przez dyrektorów przedszkoli.

Jednocześnie, zgodnie z zaleceniem Ministra Zdrowia, zwracam się z prośbą, żeby nie deklarować powrotu dziecka do przedszkola, jeżeli nie jest to konieczne.

Burmistrz Błonia

miesięcznik PIN
pozostałe wydania
miesięcznik PIN online

Niezależna gazeta lokalna

#projektbłonie #informacyjnie #niezależnie

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w  ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030

Aktualności
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright by   
projekt błonie