37 mln zł na wiadukt. Budowa wiaduktu w Skierniewicach.

“Co znaczy funkcjonowanie skrzyżowania w poziomie torów w mieście, gdzie jest duży ruch, wiedzą tylko ci mieszkańcy, którzy spędzają godziny w korkach na tych skrzyżowaniach drogowo-kolejowych” – to o nas o Błoniu ;). Wiemy doskonale jaka gehenna towarzyszy mieszkańcom zapomnianej południowej części Błonia.

Marzymy od wiadukcie od 50 lat. Teraz z zazdrością patrzymy na Skierniewice, gdzie powstanie za 37 mln zł wiadukt, dzięki podpisanej umowie PKP z wykonawcą firmą Skanska.

Dlaczego inni mogą, a u nas od lat wyłącznie obiecanki? Dlaczego władze innych miast i samorządów dla dobra mieszkańców działają i wykorzystują możliwości, a u nas od lat ten sam marazm i nieudolność w tych sprawa? Czyżby zawodziły standardy działania? A może przyszło wypalenie, niemoc, albo realizacja zadań proporcjonalna do umiejętności? Niestety działania naszych władz w sprawie wiaduktu w Błoniu nie napawają optymizmem na przyszłość. Życzmy władzom Błonia, by kolejne lata przyniosły nam mieszkańcom rozwiązanie problemu przejazdu przez tory kolejowe w naszym mieście i blisko po 50 latach w końcu powstał wiadukt.

Pełna informacja o inwestycji w Skierniewicach poniżej:

miesięcznik PIN
pozostałe wydania
miesięcznik PIN online

Niezależna gazeta lokalna

#projektbłonie #informacyjnie #niezależnie

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w  ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030

Aktualności
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright by   
projekt błonie