Autobus ZTM 743 przez Rokitno do Błonia?

“Kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą” ?

Kłamstwo i prawda, to bardziej złożony temat. Jednocześnie to, co jedni uznają za kłamstwo dla innych jest prawdą.

Nam Błoniakom powtarza się od lat, że Błonie się rozwija, że jest super, że coś jest nieopłacalne, a coś opłacalne, że coś można załatwić, czegoś innego już nie. Że dziura w drodze powiatowej, to problem powiatu, a nie gminy, bo droga należy do powiatu. Że brak II strefy ZTM w Błoniu to nie problem, bo za chwilę będzie rozwiązany, a ta chwila trwa 12 lat. Że budowa wiaduktu i przebudowa drogi 579, to najlepsze co może przytrafić się mieszkańcom, pomimo tego że w pobliżu planowane są i powstają obwodnice wyprowadzające ruch poza miasto, że powinniśmy być szczęśliwi, że jesteśmy centrum logistyki itd.

Co powiecie na taką informację?:

Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego informuje, że w wyniku przeprowadzonych rozmów z Zarządem Transportu Miejskiego w Warszawie (Burmistrz Błonia z ZTM nie rozmawia, kieruje pisma do swojego odpowiednika w Warszawie jakim jest Prezydent, czekając bezskutecznie na odpowiedź od Prezydenta) wprowadzona zostanie dodatkowa stała zmiana trasy linii 743. Na trasie autobusu linii 743 zostaną wprowadzone dodatkowe kursy autobusu na częściowo nowym odcinku trasy to jest: Cm. Wolski- Ożarów Mazowiecki ul. Parkowa. Autobus linii 743 od 02.03.2020 będzie kursował w dwóch wariantach trasy z nowym rozkładem jazdy autobusu.         

Jak to jest, że w Ożarowie kursuje autobus 713, 743 i sześć dodatkowych linii międzygminnych w tym jedna “atrakcyjna” do Passu? Jak to możliwe, że im się opłaca, że rozwijają się, że inwestują w transport? Bliskość Warszawy? Owszem, ale Błonie również leży blisko Warszawy. Do Leszna i Kampinosu ZTM także świadczy usługi transportu zbiorowego. A u nas zaścianek.

Czy nasze władze, chcąc zrealizować swoje wieloletnie obietnice dotyczące zarówno transportu zbiorowego jak i II strefy biletowej ZTM dla Błonia nie powinny przypadkiem włączyć się EFEKTYWNIE w sprawę organizacji oczekiwanego od lat transportu w Błoniu np. w działania gminy Ożarów?

Zobaczcie jak wygląda trasa linii 743. Od Błonia dzieli ją kilka kilometrów, nawet nie kilkanaście, dokładnie 4.5 km. Czy przedłużenie tej linii do nas byłoby faktycznie nieopłacalne dla ZTM?

Nasze hasło “wyznaczamy nowe standardy”, dotyczy także standardów myślenia i podejścia do spraw lokalnych i problemów mieszkańców. Uważamy, że już dawno powinno się zacząć wymagać od władz więcej. Tego, co obiecywali i obiecują od lat, a przede wszystkim, by realizowane było to, czego oczekują mieszkańcy.

miesięcznik PIN
pozostałe wydania
miesięcznik PIN online

Niezależna gazeta lokalna

#projektbłonie #informacyjnie #niezależnie

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w  ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030

Aktualności
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright by   
projekt błonie