Błoniacy ŻĄDAJĄ informacji!

Żądamy informacji przedstawiających sytuację epidemiczną na terenie gminy Błonie związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19. Żądamy od Burmistrza codziennego przekazywania informacji o:

1.Łącznej liczbie osób aktualnie objętych kwarantanną domową w naszym mieście i gminie.

2.Łącznej liczbie przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim w naszym mieście i gminie.

Mieszkańcy gminy Błonie zasługują na tak proste informacje, a jednocześnie dla nich tak istotne. Informacje te powinny być codziennie podawane na stronie gminy, jak i na gminnym fp na FB od początku pandemii.

W większości miast i gmin w Polsce władze szanujące mieszkańców i odpowiedzialnie dbające o nie rozprzestrzenianie się wirusa, podają powyższe dane, ale nie w Błoniu. U nas standardy informacji rodem z PRL-u (informacja ważna, problematyczna – nie może wyjść poza ratusz, dla ludu tylko kolorowe obrazki, naczelnik wie lepiej i decyduje).

Przypominamy też, że od wybuchu pandemii koronawirusa minęło pół roku.

Co w tym czasie zrobiły dla mieszkańców władze gminy Błonie? Odpowiadamy – powołano sztab kryzysowy, kupiono maseczki, kupiono laptopy dla szkół, aby te mogły wypożyczyć sprzęt do nauki zdalnej potrzebującym uczniom, zdezynfekowano przystanki. Tyle dla mieszkańców. Błoński ratusz zadbał również o swoich pracowników zarówno z urzędu jak i ze wszystkich podległych jednostek kupując maseczki jednorazowe, środki dezynfekujące, termometry.

miesięcznik PIN
pozostałe wydania
miesięcznik PIN online

Niezależna gazeta lokalna

#projektbłonie #informacyjnie #niezależnie

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w  ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030

Aktualności
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright by   
projekt błonie