BUDŻET OBYWATELSKI 2020

Projekt Błonie zgłosił od budżetu obywatelskiego dwa projekty. Prezentujemy trzy:) Miło nam, że przesłana została do nas propozycja projektu mieszkańców z osiedla nr 1.  

Projekt nr 1 – Nasz projekt dla wszystkich mieszkańców Błonia. Tytuł projektu:  Altana z trzema zestawami biesiadnymi oraz miejscem rekreacyjnym dla dzieci na terenie „Glinek” (działka 2 z obrębu 06) w Błoniu.

Celem projektu jest częściowe zagospodarowanie terenu wokół „Glinek”, aby teren ten spełniał funkcję rekreacyjno-wypoczynkową przez stworzenie miejsca wypoczynkowego, które będzie udostępnione mieszkańcom chcącym odpocząć w bezpiecznym, swobodnym miejscu. Na terenie „Glinek” brakuje miejsca, gdzie można spędzić czas z dziećmi, usiąść, pozostawić swoje rzeczy na czas gry w siatkówkę plażową, zorganizować ognisko, czy schronić się przed złymi warunkami atmosferycznymi. Obok altany mały plac rekreacyjny z huśtawką i zjeżdżalnią dla dzieci będzie świetnym uzupełnieniem.

Projekt nr 2 – przesłany przez Panią Julię. Tytuł projektu:  Modernizacja placu zabaw na osiedlu przy ul. Narutowicza

Osiedle przy ul. Narutowicza jest jednym z większych w Błoniu. Mieszka tam wiele rodzin z dziećmi, a na placu pomiędzy blokami wokół ujęcia wody MPWiK jest obszar o niewykorzystanym potencjale. Niedawno powstała tam mała siłownia, niestety brakuje urządzeń do zabawy. Modernizacja placu zabaw na osiedlu przy ul. Narutowicza obejmuje zwiększenie ilości sprzętu do zabawy i rekreacji, stworzenie tzw. bezpiecznych stref wymaganych przepisami. W zamyśle w ramach modernizacji powstaną trzy bezpieczne strefy, na których sprzęt zróżnicowany będzie wiekiem dzieci (maluchy, średniaki, dzieci starsze). Modernizacja zakłada wykorzystanie istniejących sprzętów, zakup nowych oraz wykonanie bezpiecznych nawierzchni amortyzacyjnych.

Projekt nr 3 – nasza propozycja dla mieszkańców ul. Klonowej. Tytuł projektu: Wykonanie nakładki asfaltowej na ul. Klonowej w Błoniu

Przedmiotem projektu jest wykonanie nakładki asfaltowej w śladzie ul. Klonowej w Błoniu (analogicznej do tej wykonanej na ul. Towarowej w Błoniu). Od wielu lat mieszkańcy ul. Klonowej oraz ul. Piaskowej zgłaszają potrzebę utwardzenia wspomnianych ulic przez wykonanie nakładki asfaltowej lub kostki. Te dwie ulice od lat pomijane są w programach inwestycyjnych. W 2017 r. mieszkańcy wystąpili z propozycją projektu w ramach budżetu obywatelskiego na wykonanie nawierzchni ul. Klonowej. Wniosek ten został zakwalifikowany do realizacji w 2018 roku, a do tego celu przyznano kwotę 105 000,00 zł. Niestety, projekt nie został zrealizowany zgodnie z założeniami. W 2017 roku wysypano na drogę żużel. Do dnia dzisiejszego nie utwardzono ulicy. Ulica Klonowa nie jest zrobiona zgodnie z założeniami z poprzedniego wniosku do budżetu obywatelskiego na 2018 rok.

Głosowanie nad projektami zaklasyfikowanymi jako możliwe do realizacji odbędzie się w dniach od 09.09.2019 do 13.09.2019.

Do realizacji przejdą projekty z największą ilością głosów poparcia. Głosujcie !

miesięcznik PIN
pozostałe wydania
miesięcznik PIN online

Niezależna gazeta lokalna

#projektbłonie #informacyjnie #niezależnie

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w  ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030

Aktualności
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright by   
projekt błonie