Budżet Obywatelski – składanie wniosków do 31.07.2023

Przypominamy, że trwa procedura Budżetu Obywatelskiego. Wnioski do BO można składać do końca lipca (31.07.2023). W zależności od obszaru, z którego wniosek jest składany wymagana jest odpowiednia ilość głosów poparcia dla danego projektu. Najwięcej, bo 12 głosów poparcia potrzebują projekty z miasta Błonie. Błonie miasto traktowane jest jako jeden obszar. Z obszarów wiejskich 1 głos poparcia dla danego projektu, a w dwóch obszarach głosy poparcia nie są wymaganie.

Nasza Pani Prezes radna Marzena Cichewicz zgłosiła do Budżetu Obywatelskiego trzy projekty:

1.Pierwszy – Tężnia solankowa w Błoniu

2. Drugi – Altana rekreacyjna z mini placem zabaw dla dzieci w Passie

3. Trzeci – Wykonanie nakładki asfaltowej na ul. Klonowej w Błoniu

Kolejny krok to weryfikacja złożonych wniosków i ich kwalifikacja do etapu głosowania – ten etap będzie trwał od 1 do 11 sierpnia. Następnie 17 sierpnia zostanie przedstawiona lista projektów wraz z oceną. Do 25 sierpnia wnioskodawcy będą mieli możliwość odwołania się od decyzji komisji. 28 sierpnia komisja przedstawi listę wniosków zakwalifikowanych do etapu głosowania. Samo głosowanie zaplanowano w dniach 11-15 września.

Jeśli macie pomysły, co chcielibyście aby w waszym otoczeniu zostało zrobione, zgłaszajcie projekty do budżetu obywatelskiego – pozostał już tylko tydzień.

Szczegóły – procedury, podział na obszary, kwoty przyznane na dany obszar, formularz wniosku znajdziecie na stronie gminy https://blonie.pl/budzet-obywatelski.html

miesięcznik PIN
pozostałe wydania
miesięcznik PIN online

Niezależna gazeta lokalna

#projektbłonie #informacyjnie #niezależnie

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w  ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030

Aktualności
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright by   
projekt błonie