“Centrum kulturalne Mazowsza” – album.

Dzięki uprzejmości naszej Pani Prezes, Radnej Marzenie Cichewicz, trafił w nasze ręce album. Radni Błonia, otrzymali po jednym egzemplarzu na pamiątkę – bardzo dziękują, Marzena dziękuję i pozostali radni zapewne również.

Z ciekawością obejrzeliśmy kolejny wolumin, jaki wydaliśmy, my, w sensie my, mieszkańcy gminy Błonie z naszych pieniędzy z budżetu gminnego za sprawą działań poczynionych w tym kierunku przez włodarza gminy oraz Centrum Kultury w Błoniu.

Wolumin obszerny 570 stron. Wszystkie strony wydrukowane na wysokiej jakości papierze kredowym w twardej oprawie. Nakład niestety tylko 450 szt., więc można przypuszczać, iż nie będzie on ogólnodostępny dla nas mieszkańców.

Album, to 30 lat wspomnień z Poniatówki i Centrum Kultury w narracji i wspomnieniach p.o. dyrektor Centrum Kultury. Album, to rodzaj pamiętnika, leksykonu wydarzeń jakie miały miejsce w placówce. Dużo zdjęć z imprez w Centrum Kultury, mnóstwo zdjęć gości, którzy odwiedzili Błonie m.in. aktorzy, politycy, piosenkarze, malarze. Są także zdjęcia z wystaw, zdjęcia gminnych zespołów i formacji tanecznych, zdjęcia z przedstawień teatralnych, koncertów i wiele innych. Uzbierało się ich sporo przez 30 lat, a wszystko zostało zebrane w jedne wielki tom – pamiętnik. Mało tekstu, dużo zdjęć.

Zainteresowanych obejrzeniem, bo chyba możliwości zakupu nie ma, kierujemy do Centrum Kultury, albo do Ratusza.

Kilka przykładowych zdjęć z albumu:

miesięcznik PIN
pozostałe wydania
miesięcznik PIN online

Niezależna gazeta lokalna

#projektbłonie #informacyjnie #niezależnie

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w  ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030

Aktualności
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright by   
projekt błonie