Coraz bliżej – budowa stacji PKP ROTKITNO!

W maju 2020 roku za informacjami z portalu „Rynek Kolejowy” informowaliśmy Was o zapowiedzi uruchomienie programu Prezydenta Andrzeja Dudy „Przystanki Prezydenckie”, który dotyczy  budowy, remontu lub modernizacji stacji kolejowych – łącznie 200 stacji PKP.  Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk, zapowiedział wówczas, że program zrealizowany zostanie w 5 lat.  W naszej gminie w ramach tego programu, zaplanowano wybudowanie nowej stacji kolejowe ROKITNO.

Jest szansa, że już niedługo mieszkańcy miasta i gminy będą mogli korzystać z tego przystanku, bowiem PKP otworzyło postępowanie przetargowe pt. „Budowa nowego przystanku „Rokitno” realizowanego w ramach programu budowy / modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025, linia kolejowa nr 3 Warszawa Zachodnia – Kunowice, odcinek Warszawa Gołąbki – Bednary, km 26,340- 26,540 prowadzona będzie w systemie „projekt i budowa

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie oraz budowa dwóch nowych jednokrawędziowych 200 metrowych peronów przystanku kolejowego ROKITNO na linii nr 3 Warszawa Zachodnia – Kunowice wraz z wykonaniem odwodnienia, dojść do peronów od strony istniejącego przejazdu (przejazd w ciągu ul. Nowakowskiego DW720), montażu elementów małej architektury na peronach i dojściach (wiaty peronowe, ogrodzenia, oznakowanie stałe, gabloty na rozkład jazdy, ławki, kosze na śmieci, itp.), instalacji komputerowego systemu samoczynnej sygnalizacji przejazdowej jak do kat. „B” na przejeździe w km 26,340 (w ciągu drogi 720) wraz z zabezpieczeniem ww. przejazdu tarczami ostrzegawczymi przejazdowymi STOP z obu stron przejazdu. Pozostałe techniczne aspekty budowy wyszczególnione zostały w zaproszeniu do udziału w postepowaniu przetargowym.

Oferty w ramach tego postepowania można składać do 14.10.2021 do godz.9.00, po czym o godzinie 9.00 nastąpi otworzenie ofert.

Jak czytamy w udostępnionym wzorze umowy wykonawca ma czas na realizację zadania, czyli zaprojektowanie, wybudowanie i oddanie do użytku stacji Rokitno w terminie do 31.12.2022 r.

Sądzimy, że z informacji tej i docelowo z samej stacji zadowoleni będą mieszkańcy wschodniej części Błonia oraz wschodnich obszarów gminy. Mamy też nadzieję, że budowa zakończy się terminowo.

Jeśli chcielibyście poznać więcej szczegółów dotyczących przetargu, znajdziecie je w linku https://platformazakupowa.plk-sa.pl/app/demand/notice/public/13539/details

miesięcznik PIN
pozostałe wydania
miesięcznik PIN online

Niezależna gazeta lokalna

#projektbłonie #informacyjnie #niezależnie

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w  ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030

Aktualności
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright by   
projekt błonie