Covid w Błoniu. Komunikat Burmistrza.

Komunikat nr 16 Burmistrza Błonia z dnia 9.10.2020

Szanowni Państwo,w związku ze wzrostem zachorowań na wirus Sars-Cov2 na terenie całego kraju, a także z uwagi na zachorowania jakie pojawiły się w Gminie Błonie informuję, że w celu ograniczenia bezpośrednich kontaktów od dnia 12 października do odwołania wprowadza się ograniczenia w pracy Urzędu Miejskiego w Błoniu. Szczegóły dotyczące ograniczen zostaną podane w odrębnym komunikacie.Jednocześnie informuję, że mamy potwierdzone przypadki zachorowań w Szkole Podstawowej nr 2 i Szkole Podstawowej nr 4, jednak zgodnie z decyzją Sanepidu szkoły nie przechodzą na tryb zdalny.

Łącznie na terenie gminy Błonie jest 15 przypadków potwierdzonego zakażenia oraz 133 osoby na kwarantannie (stan na 9.10.2020).

Przypominam o konieczności zasłaniania ust i nosa, zachowania dystansu społecznego i przestrzeganiu pozostałych zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego i innych służb. Od dnia 10.10.2020 cała Polska objęta jest żółtą strefą co oznacza obowiązek zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych – w sklepie, środkach transportu publicznego i na ulicy. Uwaga! Od tego nakazu zwolnione są jedynie osoby mające odpowiednie zaświadczenie lekarskie lub dokument potwierdzający niepełnosprawność.

Sytuacja jest naprawdę bardzo poważna. Proszę o zachowanie rozwagi i ograniczenie do minimum bezpośrednich kontaktów.

Zenon Reszka Burmistrz Błonia


miesięcznik PIN
pozostałe wydania
miesięcznik PIN online

Niezależna gazeta lokalna

#projektbłonie #informacyjnie #niezależnie

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w  ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030

Aktualności
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright by   
projekt błonie