Dofinansowanie na WiFi. Czy władze Błonia złożą wniosek?

Już 19 września ruszy organizowany przez Komisję Europejską nabór dla gmin chcących tworzyć publiczne hot spoty. Podobny nabór 7 września uruchomił resort cyfryzacji.

W naszej gminie jest częściowo dostępne WiFi. Oczywiście w mieście, w centrum. A może by tak błońscy włodarze przyłożyli się i zdobyli dofinansowanie na montaż hot-spotów WiFi np. w Radzikowie, Passie, Radonicach, Bieniewicach. Może ktoś w końcu przestanie myśleć wyłącznie o centrum, a zainteresuje się gminą, z której tak naprawdę żyje miasto. Gdyby nie tereny wiejskie gminne, nie byłoby takiego wysokiego budżetu (150 mln zł) dla miasta i gminy.

Jest mało czasu i to może być niewykonalne dla naszych włodarzy. Pozyskiwanie środków jakichkolwiek przez nasze miasto i gminę jest minimalne i niestety z czegoś to musi wynikać:( . Miejmy jednak nadzieję, że zgłoszenia w tych programach zostaną złożone.


Nabór wniosków o dofinansowanie zostanie otwarty 19 września 2019 r. punktualnie o godzinie 13:00:00 na portalu https://www.wifi4eu.eu.
Inicjatywa WiFi4EU kierowana jest do jednostek samorządu terytorialnego i ma na celu zapewnienie bezpłatnego dostępu do internetu w przestrzeni publicznej. W ramach tego programu WiFi4EU samorządy mogą ubiegać się o przyznanie specjalnych bonów przeznaczonych na sfinansowanie budowy punktów dostępu do internetu. Wartość każdego bonu to maksymalnie 15 tyś euro. 
Nabór wniosków odbywa się na zasadzie „kto pierwszy ten lepszy”.

Więcej informacji zajdziecie w linku: http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/193239/Deszcz-kasy-na-WiFi–Komisja-Europejska-i-Ministerstwo-Cyfryzacji-daja-pieniadze-na-publiczne-hot-spoty

miesięcznik PIN
pozostałe wydania
miesięcznik PIN online

Niezależna gazeta lokalna

#projektbłonie #informacyjnie #niezależnie

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w  ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030

Aktualności
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright by   
projekt błonie