DWORZEC PKP BŁONIE – przejdzie modernizację!

W dniu dzisiejszym tj. 23.08.2019 na naszym błońskim dworu kolejowym PKP Błonie w ramach rządowego Programu Inwestycji Dworcowych podpisana została przez Wiceministera Infrastruktury Andrzeja Bittel oraz Wojewodę Mazowieckiego Zdzisław Sipierę umowa na modernizację błońskiego dworca. Super wiadomość!

Plany modernizacyjne w budynku dworca kolejowego w Błoniu zakładają stworzenie nowej przestrzeni obsługi podróżnych, dostosowanej w pełni do korzystania z obiektu przez osoby o ograniczonej mobilności. Zostaną wdrożone również rozwiązania pozwalające na minimalizowanie kosztów eksploatacji i maksymalizację efektywności wykorzystania obiektu. Budynek zostanie wyposażony także w czytelną i atrakcyjną wizualnie informację dla podróżnych.

Więcej informacji znajdziecie w artykule: https://mazowieckie.pl/pl/aktualnosci/aktualnosci/38796,Modernizacja-trzech-mazowieckich-dworcow-kolejowych.html?fbclid=IwAR36noucz5M6jltCGNtsgDztfcDJVCzsDCwI4VlS-QzNrgPdjQMsjJhr7oE

Jak poinformowali przedstawiciele PKP podczas piątkowej konferencji w Błoniu, przebudowywane dworce mają być nowoczesne, proekologiczne i dostosowane do potrzeb lokalnej społeczności. “Oczekuję, że projekty będą gotowe do roku 2021, a następnie rozpocznie się proces modernizacji dworców, który powinien zakończyć się w 2023 r.” – powiedział Bittel.

Obecna na konferencji prasowej Małgorzata Zielińska z zarządu PKP poinformowała, że łączny koszt projektów modernizacji ośmiu dworców opiewa na kwotę 2,7 mln zł. “Natomiast koszt modernizacji tych dworców wyniesie 41 mln zł” – powiedziała Zielińska.

Więcej w artykule: https://forsal.pl/amp/1427008,pkp-modernizuje-dworce-kolejowe-umowa-na-2-7-mln-zl-podpisana.html

miesięcznik PIN
pozostałe wydania
miesięcznik PIN online

Niezależna gazeta lokalna

#projektbłonie #informacyjnie #niezależnie

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w  ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030

Aktualności
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright by   
projekt błonie