INFO – Ruszy linia autobusowa BŁONIE – LESZNO!

Mamy dla Was bardzo dobrą informację. Planowane jest podpisanie porozumienia pomiędzy naszą gminą, a gminą Leszno w zakresie organizacji transportu autobusowego pomiędzy gminami. Projekt uchwały w tej sprawie został skierowany na najbliższą sesję Rady Miejskiej, która odbędzie się w dn. 10.07.2020.

Podjęcie uchwały przez Radę Miejską otwiera możliwość podpisania porozumienia i przystąpienia do jego realizacji. Z inicjatywą organizacji linii autobusowej łączącej gminy wystąpiła do nas gmina Leszno, która w końcowym porozumieniu będzie organizatorem transportu.

Z uzyskanych przez M.Cichewicz informacji, projekt zakłada uruchomienie połączenia łączącego gminy w dwóch wariantach, jeden z nich zakłada przebieg linii przez Białuty – Pass – Bieniewice do stacji PKP Witanów lub Błonie. Szczegóły będą dopiero ustalane. Rzeczywiste trasy i zasady współpracy poznamy po podpisaniu porozumienia.

Jeśli wszystkie procedury i przedsięwzięcia związane z realizacją porozumienia oraz z organizacją transportu przez gminę Leszno przebiegną bez zakłóceń, jest duża szansa, że we wrześniu 2020 pierwsi pasażerowie skorzystają z nowego połączenia.

Po podpisaniu porozumienia, w którym m.in. precyzyjnie ustalone zostaną trasy, warunki rozliczeń, rozkład jazdy itp., przekażemy szczegóły.

Projekt uchwały:

miesięcznik PIN
pozostałe wydania
miesięcznik PIN online

Niezależna gazeta lokalna

#projektbłonie #informacyjnie #niezależnie

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w  ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030

Aktualności
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright by   
projekt błonie