IV błoński Dzień Kundelka i kalendarz, który pomaga – podsumowanie.

Od czterech lat moje stowarzyszenie Projekt Błonie organizuje “Błoński Dzień Kundelka”, a od trzech lat, dzięki wsparciu darczyńców wydajemy kalendarze z naszymi czterołapymi przyjaciółmi, którzy w zorganizowanych przez nas obchodach wzięli udział. Pomysł, by kalendarze z pieskami wspierały “bezdomniaki” wynika z empatii i miłości do zwierząt, szczególnie tych niechcianych, porzuconych, wolno żyjących – osoby, które znają mnie osobiście doskonale wiedzą, że nie musiałam długo myśleć nad takim pomysłem:).

W tym roku po raz kolejny udało się nam wydać wyjątkowy kalendarz. Wyjątkowy, bo z naszymi pieseczkami, wyjątkowy – bo nakład skromniutki, a nie masówka, wyjątkowy – bo pomógł w tym roku Stowarzyszeniu KOTam Cię z Błonia. I tak błońskie pieski – urocze i kochane kundelki, wsparły błońskie koteczki – te wolno żyjące na terenie naszego miasta.

Cała kwota w wysokości 2800 zł został przekazana przez nasze stowarzyszenie, Stowarzyszeniu KOTam Cię. Mamy nadzieję, że nasze wspólne wsparcie pomoże Kotkom zaspokoić pierwszoplanowe potrzeby.

W tym roku “…..też wam uciekniemy…..” – to oczywiście parafraza do jednego z cytatów z filmu Seksmisja :), ale już dziś wiemy, że 25 października 2023 będziemy obchodzić kolejny V błoński Dzień Kundelka, z którego powstanie kolejny “pomagający” kalendarz.

Chciałabym serdecznie podziękować za serce, pomoc i udział w obchodach:

1. Wszystkim osobom, które przesłały do nas zdjęcia swojego pieska w ramach obchodów IV błońskiego Dnia Kundelka 2022

2. Całemu zespołowi Przychodni Weterynaryjnej Dudek-Vet w Błoniu – za coroczną pomoc i wsparcie przy dystrybucji “pomagających” kalendarzy.

3. Wszystkim Państwu, których Błoński Kalendarz z Kundelkami na rok 2023 zauroczył i trafił do waszych domów.

Serdecznie dziękuję i gorąco pozdrawiam

Marzena Cichewicz

Prezes Stowarzyszenia Projekt Błonie

Radna Rady Miejskiej Błonie

miesięcznik PIN
pozostałe wydania
miesięcznik PIN online

Niezależna gazeta lokalna

#projektbłonie #informacyjnie #niezależnie

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w  ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030

Aktualności
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright by   
projekt błonie