IX Sesja Rady Miejskiej – Burmistrz z wotum zaufania i absolutorium.

Na sesji RM w dniu 10.06.2019 zaprezentowany został raport o stanie gminy. Następnie miała miejsce debata i głosowanie nad wotum zaufania.

Scenariusz standard – dziękujemy, dziękujemy, pięknie, świetnie, idealnie……kwiaty i oklaski.

Był nawet list z gratulacjami dla Burmistrza wcześniej przygotowany przez Przewodniczącego Rady. Bardzo ciekawa inicjatywa Przewodniczącego, szczególnie, że listu radni nie widzieli na oczy. Chyba że widzieli wtajemniczeni w sukces:).

Debata nad raportem do przewidzenia, wpisująca się w standard, spośród 21 błońskich radnych głos w debacie zabrało, aż trzech: Marzena Cichewicz, Grzegorz Olędzki i Jakub Bargieł, reszta radnych nie miała nic do powiedzenia. Tak, wyborcy faktycznie są zadowolenia z braku obwodnicy, z braku II strefy, z braku mieszkań, z ilości TIR-ów rozjeżdżających miasto, z zaniedbanych ulic osiedlowych i gminnych oraz z raportu, w którym zgodnie z prawem jest minimum informacji i to nie zbyt konkretnych. Jednym słowem, Bareja “Miś” wiecznie żywy w Błoniu.

Link do nagrania z IX sesji Rady Miejskiej poniżej:

https://youtu.be/NKwUSIO3OcY

miesięcznik PIN
pozostałe wydania
miesięcznik PIN online

Niezależna gazeta lokalna

#projektbłonie #informacyjnie #niezależnie

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w  ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030

Aktualności
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright by   
projekt błonie