“KONSULTACJE SPOŁECZNE” ws. TARGU w Błoniu

Szanowni mieszkańcy, jak wiecie, planowane jest zamknięcie targu w Błoniu w celu jego przebudowy (budowa zadaszeń i pawilonów handlowych, kanalizacji) oraz nadania terenowi targu nowych funkcji społeczno-gospodarczych.

Ponieważ błońskie standardy działania władz gminnych są jakie są, a opinia mieszkańców nie jest dla ratusza pierwszoplanowym wyznacznikiem w planowaniu zmian, podobnie jak opinia radnych, która również przy obecnych standardach nie jest zbyt istotna, postanowiliśmy z racji braku informacji w tej sprawie (zarówno udzielonych mieszkańcom jak i radnym), przeprowadzić ankietę, chcąc poznać waszą opinię w sprawie targu i funkcji jakie powinien spełniać po przebudowie.

Zachęcamy do udziału w ankiecie i do udzielenia odpowiedzi na dwa proste pytania:

1. Czy targ miejski w Błoniu, powinien spełniać funkcję targu rozumianego jako miejsce kupna i sprzedaży produktów na wydzielonej przestrzeni, tak jak ma to miejsce od lat w naszym mieście. Tym samym podtrzymać blisko tysiącletnią tradycję istoty targu (pierwsze zapis zawierający dzisiejszą polską pisownię wyrazu „targowe” nadmieniający o targach w Polsce znajduje się w dokumentach z 1065r.[i])?

2. Czy targ miejski w Błoniu powinien spełniać oprócz umniejszonej roli placu targowego, funkcję strefy relaksu np. z alejkami, zielenią, ławeczkami, a może z siłownią albo placem zabaw?

KLIKNIJ w poniższe zdjęcie – zostaniesz przeniesiony do ankiety:

Wielokrotnie temat targu był przez nasze stowarzyszenie poruszany. Marzena Cichewicz jako radna jest w tej sprawie mocno zaangażowana, wspierając handlujących na targu oraz próbując ustalić, co, kiedy i jak ma być w ramach przebudowy targowiska wykonane. Nasze wpisy na temat targu znajdziecie na naszej stronie wpisując w wyszukiwarkę słowo “targ” – https://projektblonie.pl/?s=targ[i] za portalem pl.wikipedia.pl

miesięcznik PIN
pozostałe wydania
miesięcznik PIN online

Niezależna gazeta lokalna

#projektbłonie #informacyjnie #niezależnie

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w  ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030

Aktualności
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright by   
projekt błonie