TARG – WYNIKI ANKIETY! Jaką funkcję powinien spełniać targ?

Chcąc poznać waszą opinię w sprawie targu i funkcji jakie powinien spełniać po przebudowie, uruchomiliśmy ankietę. Dziękujemy wszystkim za udział w niej i podzielenie się własną opinią w tej sprawie. Czy głos mieszkańców jest ważny? Wg. nas jest najważniejszy, a decyzje nie powinny zapadać autorytatywnie, bez konsultacji z mieszkańcami i bez konsultacji z radnymi. Niestety w obowiązujących w naszej gminie standardach komunikacji tak nie jest.

WYNIKI ANKIETY: W ankiecie wzięło udział 373 osoby. 341 osób (to ponad 91%) opowiedziało się za “targiem o standardowej funkcji bez strefy relaksu”, 32 osoby (niespełna 9%) uważają, że “targ ze strefą relaksu jest ok”.

Poniżej przedstawiamy wszystkie komentarze jakie zamieściliście w ankiecie. Pisownia oryginalna.

Jest park za kinem jest park koło cmentarza jest tzw. malpiak To są miejsca do relaksu
Jeżeli wcześniej w planach była droga o co cały szum ? Druga sprawa targ albo park – jakieś głupie pomysły łączenia tych funkcji.
Targ to nie płac zabaw dla dzieci strefę relaksu można zrobić w obecnym nieużytecznym Małpim gaju wzdłuż rzeki
Nie uważam, by było tam dostatecznie dużo miejsca by realizować inne cele niż kupno/sprzedaż.
Teraz jest za Domem Kultury A targ to targ
Nie wiem czy ktoś kto tworzył ankietę widział jak powinny wyglądać odpowiedzi. Podpowiem: conajmniej dwie: tak i nie z prawem wyboru
Dodanie dodatkowych funkcji spowoduje bardzo poważne ograniczenie podstawowej funkcji targowiska czyli handlu. Juz sama ulica i parkingi odbiorą dużą część terenu a alejki, ławeczki itd. spowodują, ze na handel pozostanie niewiele miejsca. Miejsca doslownie na kilka stoisk, ktore beda oczywiscie duzo kosztowaly a to znacznie podniesie ceny dla klientów. Bylby to kolejny ladnie wygladajacy projekt na pokaz a nie cos realnego dla mieszkancow
Targ ma byc targiem a nie kolejnym parkiem rozrywki! Niech deweloper dokupi wiecej pola i zrobi park dla mieszkancow swojego osiedla a nie wykorzystuje miasto do zrobienia alejek i placu zabaw kosztem calego miasta.
Nowoczesne targowisko powinno spełniać rolę nie tylko kupno- sprzedaż ale również promocję rodzimych firm produkcyjnych żywność i nie tylko.Targ powinien mieć inne miejsce niż obecnie i być czynny 6 dni w tygodniu.
Burmistrz i jego radni nie robią tam zakupow. Oni juz sie oderwali od prawdziwego zycia i żyją w swoim matrixie Dla nich to chyba wstyd tam sie pokazac. Dlatego chca kolejne laweczki, trawniczki itp
Powinien być duży, wybetonowany,i zadaszony
Wiktor
Targowisko powinno zostać tak jak jest, nie ma w bloniu drugiego takiego miejsca gdzie można kupić tyle swierzych produktów, myślę że dużo ludzi uważa tak jak ja
Można wyznaczyć nowy teren prystostwac i pozostawić temat
Targ to miejsce dla rolników i innych sprzedawców a nie miejsce rozrywki.
Mamy przecież park Bajka, a na targ chwę pójść i zrobic zakupy .
W tym miejscu powinien być tylko targ
Tylko targowisko! Trawniczków, ławeczek, “pięknych” parków rozrywki itp mamy juz dosyc!
To jest idealne miejsce na targ a
nie na alejki i strefę relaksu. Chory pomysł . Zostawcie targ w spokoju
Targ to targ. Chory pomysł ze strefą relaksu przeciez tych stref burmistrz juz narobił w centrum. Może zamiast kolejnej w centrum niszczącej targ warto coś w gminnych wsiach zrobic.
Targ powinien być czynny codziennie.
Strefa relaksu istnieje w Parku Bajka. Oprócz tego funkcjonuje Centrum Sportu. Nie widzę powodu, aby powstała druga tego typu strefa w miejscu, gdzie od lat odbywa się handel. Jeśli na terenie targu wprowadzi się inne funkcje, automatycznie zmniejszy się powierzchnia handlowa.
Targ jest targiem , plac zabaw i rekreacji już w Błoniu istnieje.KOMU PRZESZKADZA TARG, KTÓRY WRÓSŁ W BŁOŃSKĄ HISTORIĘ.Gdzie okoliczni rolnicy mają sprzedawać? Brońmy naszych rolników a nie Biedronki i Tesco..pozwolenie na przebudowę zniszczy charakter tego miejsc.Zanim wydano decyzje o budowie bloku trzeba było zrobić konsultacje.Za chwilę mieszkańcom bloków będzie targ przeszkadzał..
Targ jest miejscem na sprzedaż i kupno danego towaru a nie palcem zabaw dla dzieci itd.Na targu przydalo by się zadaszenie ochraniające przed deszczem, słońcem,i śniegiem.
Żadnych dodatków dla deweloperów!
Jestem za tradycją. Miejsce relaksu już jest w Błoniu. Nawet bogate kraje mają takie targowiska. Proste, bez luksusów i udziwnień, gdzie można kupić zioła , warzywa, owoce itp.
Targ to targ, a nie park
Ja uważam, że targ powinien diametralnie zmienić wygląd, nie funkcję.
Stali sprzedawcy powinni mieć niewielkie pawilony a nie jak teraz blaszane puszki. Sprzedawcy “okazjonalni” lub Ci, którzy nie chcą mieć / nie stać ich na pawilon winni mieć zadaszone miejsca handlowe (ławy czy inne płaty betonowe lub metalowe) bez możliwości parkowania samochodów przy stoiskach.
Odpowiednią ilość miejsc parkingowychi to jest podstawa do odpowiedniej opłaty

Równie dobrze w drugim pytaniu (pierwsze pominę, bo jest tendencyjne, na poziomie szkoły podstawowej…) można było zawrzeć -> czy targowisko błońskie można by przenieść na Księżyc… Ciągłe spekulacje PB i niedomówienia, aby tylko siać dezinformacje i robić zawieruchę w Błoniu, zamiast zająć się czymś pożyteczniejszym dla lokalnej wspólnoty… Ale widocznie takie standardy… Akurat podpiszę się, bo patrzę na to z politowaniem i nie anonimowo… Robert Stańczak 🙂
Ja chciałbym wiedzieć czy kolejny raz wykonanie projektów przebudowy powierzono “sprawdzonym” architektom tj. pani Kępka i panowie Woźnicki i Zdanowicz?
Targowisko w Błoniu istnieje wiele lat. Powinno być dostępne nadal dla wszystkich sprzedających. Pytanie, czy rewitalizacja – zadaszenie, oświetlenie itp. zwiększy opłaty za możliwość handlowania? Co wtedy z przysłowiową “babcią z jajkami” od kilku własnych kurek? Ponadto teren targowiska nie może zaspokajać potrzeb nowego osiedla – placu zabaw, parking kosztem innych mieszkańców Błonia.
Moim zdaniem, należy poprawić wizualny wyglad tego miejsca. Na wzór tak jak jest w grodzisku. Ale nie zmniejszać i nie robic sterf relaksu. Do tego jest miejsce w naszym parku. Jak deweloper pobudowal sobie bloki to mógł o drogę sobie zadbać. Czemu nasz burmistrz, oddaje mu część targu ?? Jaki ma w tym interes ??
Normalny targ jak do tej pory poprpstu żeby było zadaszenie 🙂
TARG powinien być TARGIEM w pełnym tego słowa znaczeniu.
Porządne toalety! Dla starszych za darmo! Bo chodząc na targ oblewaja i nie tylko okoliczne osiedla, krzaki, bloki
Jeżeli chodzi o zieleń i alejki jestem jak najbardziej za, teraz jest bardzo nieestetycznie.
Targ jest do zaopatrzenia się produkty potrzebne do domu ,aplac zabaw jest za kinem

Powinnien być zadaszony i zrobione stałe stoiska
Targ, bazarek to miejsce handlu. Można go unowocześnic np. Zadaszenie. Strefa zieleni, plac zabaw, ławeczki, alejki sa w innych miejscach, a nie na targu.
Targowisko powinno być miejscem targu. Bazaru. Mieszanie funkcji tylko powoduje, że żadna z nich nie może prawidłowo funkcjonować, i może prowadzić do niepotrzebnych sporów. A targowisko jest bardzo potrzebne – widać po ilości zarówno sprzedających, jak i kupujących.
Zadaszone stanowiska dla sprzedawców. Możliwość przemieszczania się dla osób niepełnosprawnych. Parking dla rowerów. i samochodów zamiast placu zabaw. Bezpieczne dojście do targowiska.
Część targu mogłaby być zagospodarowana jako parking dla rodziców odbierających dzieci z pobliskiej szkoły tzw”dwójki”.
Uważam że tak powinien być przeniesiony w inne miejsce i powinny sprzedawane być tam tylko produkty rolnicze Sadownicza
Skupić się na podstawowej funkcji targu, ale zagospodarować tę przestrzeń w taki sposób aby spełniał ją jak najlepiej, co nie wyklucza obecności na targu zieleni, i na przykład ławek umieszczonych na skraju placu tak aby nie przeszkadzały w prowadzeniu sprzedaży i ewentualnych manewrach autami na placu targowym.
Albo targ gdzie robi się zakupy od okolicznych rolników, ogrodników, albo strefa relaksu. Plac jest zbyt mały aby pogodzić jedno z drugim
Powinien być zadaszony i wydzielone stoiska warzywa,owoce ,kwiaty.
To co to ma być zwykły bazarek czy strefa relaksu dla kupujących i handlujących.
Tak
Targ w bloniu powinien miec wyremontowana nawierzchnie i miejsca parkingowe na terenie targu. Np. Przy wjezdzie na prawo. Za obecna forme go uwielbiamy. Jest kameralny. pod golym niebem. Obawiam sie ze straci swoja dlugoletnia forme…juz nie ma takich targow i kolejny zniknie :/ w grodzisku zrobili zadaszenie i stracil swoj klimat:/
Targ to targ a place zabaw dla dzieci powinny być w parku. Na targu powinni sprzedawać okoliczni rolnicy swoje produkty tak jak dotychczas.
A gdzie jest miejsce na plac zabaw targ ma być targiem
Targ w złej lokalizacji, bardzo trudno się dostać, a przede wszystkim zaparkować. Przez takie coś jest nawet blokowanie ulic głównych znajdujących się obok targu. Szkoda ze zmiana lokalizacji targu zostaje bez zmian. A targ to targ, a nie płac zabaw dla dzieci z ławeczkami.
Po co nam kolejny park? Niech deweloper sam zadba o tereny zielone na obszarze swoich apartamentowców, a nasz targ zostawi w spokoju, jestem pewna, że nowi mieszkańcy będą zachwyceni mając targ pod ręką.
Powinnoy stać pawilony handlowe w jednym rzędzie warzywa i owoce kwiaty a w drugim odzież i inne akcesoria
Przedewszystkim nie ma miejsca na parking .jest za mały dobrze by było gdyby to były alejki z wiatami dla sprzedających
targ bedzie i tak mniejszy po remoncie, bo ulica do bloków bedzie i parking. dlatego kompinowanie z reszta placu to chore, po co strefa relaksu na targu jak parkow fontann i lawek opor. targ to targ miejsce na zakupy swiezych rzeczy, ja do biedry i tesco nie chodze po pastewne ziemniaki i stare warzywa, wole na targu kupic od pana spod sochaczewa z jego pola wlasnego prosto. w grodzisku jest fajnie zrobione tak powinno byc u nas
Niefortunne jest miejsce u zbiegu drogi krajowej i wojewódzkiej oraz brak parkingu.
Tej ankiety nie można nazwać konsultacjami, a tym bardziej dodawać do niej przymiotnika “społeczne”. Jeżeli chcą państwo dostać dobre i rzetelne informacje, to należy się udać osobiście we wtorek, piątek oraz sobotę na targ i tam wówczas zapytać zarówno sprzedających i kupujących. Forma ankiety na Facebooku (korzystając z arkusza google) jest obarczona błędem, gdyż dociera jedynie do wąskiego grona odbiorców. Po drugie, jeżeli już państwo robią ankietę i mają taką możliwość to gorąco zachęcam do jej rozbudowania, bo póki co to żart niczym wiadomości o godzinie 19.30.
Część zadaszona i część pod gołym niebem.
Ławeczki do odpoczynku po zakupach,oczekującyhh na rodzinę lub krótki relaks jak najbardziej pod zadaszeniem i odrobiną zieleni -Polecam i Pozdrawiam…
Targ to targ pamietajmy ze tam ludzie ucza sie tez jezdzic wiec fajnie by bylo porobic jakies uliczki
Targ to targ a na spacer można iść do parku Włoskiego, nie daleko. A w dni nie targowe parking.
Jestem za tym aby powstala drogra przez Targ a później przez cale pola do samej drogi bieniewickien
Targ powinien zostać wyremontowany jak w Grodzisku mazowiecki i nie zmniejszać powierzchni, lecz ją powiększyć. Nie wyrażam zgody na zmniejszanie tergu.
Jestem handlującym na targu. Dziękuje naszym klientom i radnej Marzenie Cichewicz tylko ona nas wspiera i zainteresowała sie targiem. Reszta radnych ma nas w d…Targ to targ i tak powinno zostać. A strefa relaksu jest za domem kultury! Targ i tak bedzie mniejszy bo droga i parking ma byc dla dewelopera. Poroniony pomysł ze strefą.
Deweloper promowany przez burmistrza, chore! Niech deweloper sobie strefe robi u siebie.
Przede wszystkim powinno się znaleźć dużo miejsca dla sprzedających świeże warzywa bo po to najczęściej przychodzimy na targ a nie zaśmiecać go placami zabaw tego jest akurat pełno
nie
Moja sugestia : parking dla samochodów, rowerów, może zadaszenie
Nievmch Reszka zajmie się II strefą ZTM a nie trwoni NASZYCH pieniędzy na głupoty!!!!!!
Strefa relaksu jest na basenie, w parku bajka, w parku włoskim, na rynku, a targ to targ 
Dziwne ze burmistrz teraz chce ograniczac miejsce do handlu i strefy robic releksu kosztem placu, jak powstaje osiedle za targiem. Kto ma w tym interes? Chyba nie mieszkancy, a deweloper. To oczywiste. Hańba!
Dobrze że bedzie zmiana wygladu targu, najważniejsze by nie stracił swojego klimatu, lekkie zadaszenie jak w Lesznie, no i kibelek, to potrzebne i mieszkancom i sprzedającym. Strefa relaksu to nietrafiony pomysł. Albo targ, albo park. Dwie funkcje to glupota. Jak cos jest do wszystkiego jest do niczego. 
mi to wisi robie zakupy w Warszawie stac mnie jestem informatykiem  
mi to wisi robie zakupy w Warszawie stac mnie jestem informatykiem 
Miejsce targu powinno być zmienione, obecna lokalizacja beznadziejna. Zamiast przebudowy to wyznaczyc inne miejsce, gdzie dojazd i postoj bedzie normalny, a tu parking zrobic. Targ powinien miec swoja jedna funkcje. Łaczenie kilku finkcji w jednym to bez sensu. Kto wpadl na tak kretynski pomysł? Kto sie na to zgodził? 
A moze na targu pobudowac magistrat nowy a przy starym targ zrobic jak kiedys?
miesięcznik PIN
pozostałe wydania
miesięcznik PIN online

Niezależna gazeta lokalna

#projektbłonie #informacyjnie #niezależnie

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w  ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030

Aktualności
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright by   
projekt błonie