Korki na Grodziskiej w obu kierunkach – remont mostu 14.11.2023

Dziś 14.11.2023 mieszkańcy Błonia z “siłą wodospadu” odczuli nasilenie problemu przejazdu przez miasto ul. Grodziską (słynną drogą DW579). Jak ustaliliśmy rozpoczął się realizowany przez MZDW remont mostu na Rokitnicy, który będzie utrudniał życie (ruch wahadłowy i korki) w najbliższych dniach.

Zza przejazdu, tej zapomnianej przez włodarzy części miasta, do szkoły podstawowej nr 2 czas podróży samochodem wyniósł dziś wg. pomiaru mieszkańca – 46 minut i 39 sekund – cytat z korespondencji do nas “Projekcie Błonie, czy wiecie coś co dzieje się na mostku na Grodziskiej, dlaczego jedną stroną puszczany jest ruch, o co chodzi? Dlaczego nie ma żadnej informacji? Bardzo proszę jeśli coś wiecie – jak długo to bedzie trwało. Dziś straciłem w korku 46 minut i 39 sekund – stercząc najpierw na przejeździe później brnąc do szkoły 2. Jadąc z domków to nie nowość, mamy to na codzień, ale dziś to już przegięcie p..”

Podobnych zapytań dziś otrzymaliśmy bardzo dużo.

Cóż to się stało? Niestety na wyjaśnienia ze strony gminy, trzeba było czekać do popołudnia, jak już temat został nagłośniony przez nas na naszym FP na Facebooku.

To właśnie są standardy gminne – nikt nic nie wie, a jak wie nie powie, może nikt nie zauważy. Nad  takim podejściem do spraw mieszkańców – możemy my mieszkańcy – jedynie ubolewać i zastanawiać się, czy to tylko marne standardy, a może już lenistwo, albo co gorsza ignorowanie nas – i chyba to ostatnie jest najbliższe prawdy niestety – jesteśmy potrzebni do bicia brawa albo podtrzymania ciągłości władzy, a później to “do widzenia”.

Jak już się mleko rozlało i informacja dotarła dzięki nam do wiadomości mieszkańców, Urząd Gminy przebudził się i w łasce swej, tuż przed godziną 16 zamieścił komunikat o utrudnieniach:

Informujemy, że od dnia 14.11.2023 Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie rozpoczął remont mostu na drodze wojewódzkiej nr 579 ul. Grodziska (przy Centrum Sportu w Błoniu).

Ruch będzie odbywał się wahadłowo zgodnie z zatwierdzoną czasową organizacją ruchu przez Urząd Marszałkowski.

Z informacji uzyskanych od wykonawcy remontu mostu firmy A-Z BUD Zbigniew Frąk w tym tygodniu przewidziano 3 dni pracy na obiekcie od 14 do 16 listopada oraz w przyszłym tygodniu też 3 dni w zależności od warunków atmosferycznych.”

Urząd Marszałkowski zatwierdził organizację ruchu, MZDW odpaliło remont – a błońscy włodarze nic nie wiedzieli – jak to możliwe?

miesięcznik PIN
pozostałe wydania
miesięcznik PIN online

Niezależna gazeta lokalna

#projektbłonie #informacyjnie #niezależnie

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w  ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030

Aktualności
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright by   
projekt błonie