Leszno, Brwinów, Raszyn otrzymają dofinansowanie do WiFi. Błonie NIE!

15.09.2019 pisaliśmy na naszej stronie o naborze wniosków w konkursie dotyczącym dofinansowania budowy hot spotów w ramach programu WiFi4EU – program kierowany do jednostek samorządu terytorialnego, którego celem ma być zapewnienie bezpłatnego dostępu do Internetu w przestrzeni publicznej. Dzięki konkursowi każda gmin może zostać wyposażona w przynajmniej 10 punktów dostępowych sieci WiFi o prędkości na poziomie 30 Mb/s.

Są wyniki konkursu. Z Polski dofinansowanie otrzymają 123 samorządy. Próżno szukać w zestawieniu naszego błońskiego samorządu. Niestety Błonie, albo nie wnioskowało o środki, albo ich nam nie przyznano. W naszej ocenie wariant pierwszy jest przyczyną braku nas w zestawieniu tych gmin. Gmina nie złożyła wniosku. A czemu? Bo po co, skoro każdy w domu ma Internet, podobnie jak po 4 samochody:). Tak więc mieszkańcy Radzikowa, Passu, Radonic, Bieniewic, Bramek i innych gminnych miejscowości muszą oblizać się smakiem.

M.in. dofinansowanie otrzymały samorządy naszego powiatu i nasi najbliżsi sąsiedzi: Brwinów, Leszno, Raszyn, Żabia Wola, Marki i Celestynów.

Więcej w artykule: http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/194145/Gminy-z-hotspotami–123-gminy-z-Polski-otrzymaly-dofinansowanie-na-budowe-publicznych-hotspotow

miesięcznik PIN
pozostałe wydania
miesięcznik PIN online

Niezależna gazeta lokalna

#projektbłonie #informacyjnie #niezależnie

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w  ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030

Aktualności
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright by   
projekt błonie