SKM w Ożarowie Maz. za 6-8 lat.

Patrząc na ościenne gminy i porównując się z nimi, Błonie wypada tragicznie. Wkoło rozwój budownictwa mieszkaniowego, infrastruktury transportowej i komunikacyjnej, w tym obwodnice, drogi, tunele, wiadukty przyrost ilości mieszkańców, sklepy w tym upragniony przez Błoniaków Lidl, II strefa ZTM, bilety metropolitarne, oferta kulturalna na wyższym poziomie itd…itd..

Błonie zmarnowało najlepszy okres. Nie wykorzystano sprzyjającej koniunktury po wejściu Polski do UE i płynących z niej szerokim strumieniem środków finansowych na rozwój. A to w sprzyjających warunkach politycznych dla naszej władzy samorządowej, gdy u rządów była PO, z której wywodzi się błoński włodarz i z którą od lat się identyfikuje. Dlaczego zmarnowano szanse na rozwój? Słaby gospodarz, słaba wizja, zaściankowe myślenie, braki kadrowe?

Za to wpiera się mieszkańcom, że jest świetnie, cudownie, a Błonie się rozwija. “Rozwija” się ilość TIR-ów rozjeżdżających miasto i trujących mieszkańców, brakuje obwodnicy wschodniej Błonia (wykreślenie jej z planów wojewódzkich do 2038 r.) O wiadukcie i przebudowie drogi 579 to już nawet wstyd wspominać, podobnie jak o II strefie ZTM. Brak mieszkań, brak pracy dla młodych wykształconych ludzi, starzenie się błońskiego społeczeństwa, brak zainteresowania tym co dzieje się “za płotem” w Baranowie, gdzie ma powstać CPK – a to szansa dla Błonia, okno na świat, rozwój. A teraz jeszcze dojdzie gigantyczne, coroczne obciążenie budżetu kosztami utrzymania basenu na poziomie ok 10 mln zł. Czy my mieszkańcy Błonia naprawdę nie widzimy tego, co dzieje się wkoło nas? Czy jesteśmy tak łatwowierni, że można nam sprzedać największą porażkę jako największy sukces? Czy nie przeszkadza nam, że za chwilę będziemy największą czarną dziurą na mapie powiatu?

Te nasze spostrzeżenia wynikają z kolejnych informacji prasowych. Ożarów Mazowiecki za 6-8 lat będzie miał nową linię SKM łączącą gminę z Rembertowem. Całkowicie nowa inwestycja wpisująca się w rozwój Ożarowa i potrzeby mieszkańców. Takie inwestycje nie rodzą się znikąd. Rozwój, starania włodarzy, perspektywiczne myślenie, a przede wszystkim rozsądek i skuteczne działania. Tego niestety brak w Błoniu od trzech kadencji samorządowych i pewnie w tej kadencji także niewiele się zmieni. Zabetonowane Błonie na świat i rozwój.

Polecamy artykuł o planach inwestycyjnych SKM: http://www.skm.warszawa.pl/aktualnosci/2019/10/21/skm-przedstawia-plany-rozwoju_908.html

miesięcznik PIN
pozostałe wydania
miesięcznik PIN online

Niezależna gazeta lokalna

#projektbłonie #informacyjnie #niezależnie

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w  ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030

Aktualności
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright by   
projekt błonie