Masz moc! Decyduj w głosowaniu, który projekt z BO ma być realizowany.

Masz moc!

Zdecyduj, który projekt z budżetu obywatelskiego ma być realizowany.

Głosuj i twórz miasto swoich marzeń!

W tegorocznej procedurze budżetu obywatelskiego 2025, projekty wysypały się bardzo obficie. Szczególnie dużo pomysłów zgłoszono w Obszarze nr 1 – miasto. W dniach od 9 do 13 września mieszkańcy obszarów mogą wybrać jeden projekt i głosować na niego. Nie ma ograniczenia wiekowego dla osób głosujący – to znaczy, że mogą swój głos na dany projekt oddać dzieci, niepełnoletnia młodzież i oczywiście dorośli. Ważne, aby głosować tylko na 1 projekt i tylko w obszarze swojego zamieszkania. Poniżej w tabeli poszczególne projekty zakwalifikowane do głosowania w danych obszarach, a przy numerach obszarów niebieską czcionką podane są w nawiasach kwoty przyznane danemu obszarowi.

Procedura głosowania

1. Głosowanie mieszkańców w poszczególnych Obszarach odbywa się w dniach od 9 do 13 września 2024 r.

2. W głosowaniu udział mogą wziąć mieszkańcy danego Obszaru – wszyscy mieszkańcy danego obszaru w tym dzieci, niepełnoletnia młodzież i dorośli

3. Głos oddaje się wyłącznie na jeden projekt i tylko ze swojego obszaru zamieszkania.

4. Głosowanie odbywa się bezpośrednio i elektronicznie. 

5. Głosowanie odbywa się na karcie / formularzu elektronicznym do głosowania dla danego Obszaru poprzez postawienie znaku X przy jednym z projektów.

6. Na karcie / formularzu elektronicznym, każdy głosujący podaje swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania i w celu weryfikacji 5 pierwszych cyfr nr PESEL oraz oświadcza, że dane, które podał, są zgodne z prawdą.

7. Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego oblicza wyniki głosowania, dla każdego z Obszarów. Obliczanie wyniku jest jawne i odbywa się po zakończeniu głosowania.

8. Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego sporządza protokół z głosowania, oddzielnie dla każdego z Obszarów. 9. Za wybrane do realizacji w danym Obszarze uznaje się te projekty, które otrzymały największą ilość głosów i zmieściły się w puli środków przewidzianych dla danego Obszaru.

10. Informacja o wynikach głosowania podana zostaje niezwłocznie do publicznej wiadomości na stronie gminy w zakładce Budżet Obywatelski, stronie BIP, tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego – najpóźniej do 30 września 2024.

ELEKTORNICZNY FORMULARZ DO GŁOSOWANIA dostępny będzie na stronie gminy Błonie.

Gorąco zachęcam do głosowania na projekty, które w tym roku zgłosiłam do budżetu obywatelskiego. Oba projekty tj. – “Samoobsługowe stacje naprawy rowerów” oraz “Ławki solarne” – zgłoszone są w Obszarze 1 i oba są bardzo uniwersalne tzn. skorzystają z nich nie tylko mieszkańcy Obszaru 1.

Mamy w naszej gminie sieć ścieżek rowerowych. Mamy też w naszej gminie sporą grupę cyklistów. Coraz więcej osób wybiera rower jako środek komunikacji po mieście, lub korzysta z roweru dla celów rekreacyjnych czy sportowych. Czasami jednak zdarza się tak, że w trakcie jazdy na rowerze nagle występuje jego usterka, a do profesjonalnego serwisu jest daleko. Wówczas dobrze sprawdzą się samoobsługowe stacje naprawy rowerów. Rowerzysta w przypadku nagłej awarii, będzie miał możliwość poradzić sobie z powstałą usterką. Stacje napraw rowerów przeważnie wyposażone są w większość narzędzi, niezbędne do wykonania zarówno podstawowych jak i bardziej zaawansowanych napraw. 

Inwestowanie w nowoczesne i ekologiczne rozwiązania staje się nie tylko trendem, ale i koniecznością wynikającą z przepisów. Jednym z przykładów innowacyjnych projektów w przestrzeni miejskiej są ławki solarne, które nie tylko pełnią funkcję mebli miejskich, ale także wykorzystują energię słoneczną do zasilania urządzeń elektronicznych czy podświetlania otaczającej przestrzeni. Ławka solarna może mieć np. wbudowane złącza USB, Bluetooth, Wi-Fi, oświetlenie LED, może pełnić wiele funkcji jednocześnie. Ławki solarne stanowią źródło „zielonej” energii, a także miejsce do ładowania urządzeń elektronicznych czy spotkań towarzyskich. To również przydatny dla mieszkańców i innowacyjny element zagospodarowania przestrzennego wspierający wizerunek miasta. 

Liczę, że oba projekty przypadną do gustu zarówno dzieciom, młodzieży i dorosłym. Oba projekty ułatwią nam Mieszkańcom funkcjonowanie w przestrzeni naszego miasta i gminy. Z góry dziękuje i namawiam na oddanie  głosu na te projekty. 

Marzena Cichewicz

miesięcznik PIN
pozostałe wydania
miesięcznik PIN online

Niezależna gazeta lokalna

#projektbłonie #informacyjnie #niezależnie

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w  ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030

Aktualności
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright by   
projekt błonie