Nowa stacja PKP ROKITNO.

Jest szansa, że w niedługim czasie powstanie nowa stacja PKP ROKITNO. To dobra wiadomość dla nas mieszkańców gminy Błonie.

Jak informuje portal “Rynek Kolejowy” budowę, przebudowę bądź modernizację dwustu „Przystanków Prezydenckich” zapowiedział podczas konferencji prasowej w miejscowości Józefin, prezydent Andrzej Duda. Minister Andrzej Adamczyk zapowiedział, że projekt zostanie zrealizowany w 5 lat.

200 lokalizacji przedstawionych na konferencji w Józefinie dotyczy nie tylko przystanków, które obecnie nie istnieją, precyzując 100 przystanków na sieci kolejowej PKP PLK powstanie od podstaw, w miejscu gdzie nigdy ich nie było. 50 kolejnych zostanie kompleksowo wyremontowanych i przywróconych do pełnej sprawności. Następnych 50 przejdzie prace modernizacyjne, związane m.in. z tym, by poprawić ich dostępność dla osób niepełnosprawnych oraz wydłużyć perony dla pociągów dalekobieżnych.

Cieszy nas, że znaleźliśmy się w planach rządowych i prezydenckich. Oby jak najszybciej stacja PKP Rokitno powstała.

Więcej informacji dostępne jest w artykule portalu Rynek Kolejowy:

https://www.rynek-kolejowy.pl/mobile/200-przystankow-prezydenckich-w-5-lat-nowy-program-kolejowy-prezydenta-dudy-96602.html

miesięcznik PIN
pozostałe wydania
miesięcznik PIN online

Niezależna gazeta lokalna

#projektbłonie #informacyjnie #niezależnie

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w  ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030

Aktualności
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright by   
projekt błonie