Serca na NAKRĘTKI w Błoniu i Bieniewicach

Szanowni, chcemy przekazać Wam informację dotyczącą zbierania nakrętek plastikowych w sercach, które ustawiliśmy w Błoniu i w Bieniewicach.

Dotychczas wszystkie korki z serca z Błonia przekazywane były dla chorego Michałka Boguckiego. Dzięki olbrzymiej ogólnopolskiej akcji i zaangażowaniu wielu osób, w tym naszej społeczności błońskie, udało się zebrać potrzebną kwotę na terapię genową dla chłopca. My Błoniacy przekazaliśmy łącznie z błońskiego serca około 700 kg korków.

Potrzebujących naszego wsparcia jest wielu. Od stycznia 2021 wszystkie korki wrzucane do serca w Błoniu przekazywane będą na wsparcie i pomoc dla kolejnego chorego dziecka, dla Antosi Dąbrowskiej chorującej na SMA1 – rdzeniowy zanik mięśni. Więcej informacji o dziewczynce i zbiórce na jej rzecz znajdziecie klikając w zdjęcie poniżej.

Korki z serca ustawionego w Bieniewicach trafiają do Wiktorii Jasińskiej, mieszkanki Bieniewic. Dziewczynka choruje na mózgowe porażenie dziecięce – potrzebuje nowego wózka inwalidzkiego oraz środków na kosztowną rehabilitację. Dotychczas z tego serca udało się uzbierać ponad 350kg korków. Super.

Prosimy też osoby, które celowo rozsypują korki przy sercu w Bieniewicach, rozcinają i dziurawią worki pozostawione przy sercu o zaprzestanie takich działań.

miesięcznik PIN
pozostałe wydania
miesięcznik PIN online

Niezależna gazeta lokalna

#projektbłonie #informacyjnie #niezależnie

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w  ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030

Aktualności
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright by   
projekt błonie