Sesja SPECJALNA z dn. 22.03.2021 – skrót! “Gra w pomidora” w sprawie przebudowy targu.

22 marca 2021 r. kilka dni po otwarciu ofert w przetargu na przebudowę targu, a w zasadzie jednej oferty na blisko 9 mln zł, burmistrz zwołał sesję specjalną, aby “prosić” o dołożenie środków na ten cel. Rada dała. Bogata gmina, burmistrz zawsze ma rację 😉

Przedstawiamy skrót z tej sesji, tym razem filmiki z najważniejszymi pytaniami i “odpowiedzi” do nich.

Skąd pośpiech, dlaczego nie było konsultacji z nikim w tej sprawie, skąd szybkie procesowanie tematu, skoro na początku 2019 r. ratusz nie miał w planach przebudowy, o czym jawnie komunikował, a de facto pod koniec roku 2019 rozpoczął już działania? Konkretne pytania i niestety, jak zwykle “standardowe” odpowiedzi burmistrza “pomidor” .

Rada Miejska w Błoniu, a także mieszkańcy, nie mieli nic do powiedzenia w sprawie przebudowy targu. Burmistrz autorytatywnie podjął decyzję.

Pytanie – dlaczego tak droga inwestycja, jak przebudowa targu nie jest kompleksowa? Dlaczego nie ujęto w projekcie przebudowy parkingu przy targu, na którym stoi budka z kurczakiem oraz pawilony z rowerami i oknami ?

Ad vocem radnej do odpowiedzi udzielonych przez burmistrza. Przewodniczący wciela się w role burmistrza i odpowiada za niego na pytanie. Burmistrz w 2020 wydał zarządzenie, które sam złamał w 2020 r.

Bronię burmistrza, bronię radnych, a radna zaniża pytaniami poziom rady. Przewodniczący Rady Miejskiej zdenerwowany zaplątał się w wypowiedzi.

Pytanie – czy handlujący obecnie w budkach na targu, będą mieli prawo pierwonajmu nowych lokali? Pani projektantka uważa, że powinni mieć takie prawo. Burmistrz będzie się zastanawiał.

Radny Janowski pyta o koszty i możliwości ich obniżenia. Odpowiedź, jak większość odpowiedzi, …. jakaś padła.

Jak zagłosowali radni nad projektem uchwały? Kto był ZA? Kto przeciw?

PEŁNA TRANSMISJA z sesji rady miejskiej z dn. 22.03.2021 w linku https://esesja.tv/transmisja/14283/xxix-sesja-rady-miejskiej-w-bloniu-22-03-2021.htm

miesięcznik PIN
pozostałe wydania
miesięcznik PIN online

Niezależna gazeta lokalna

#projektbłonie #informacyjnie #niezależnie

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w  ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030

Aktualności
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright by   
projekt błonie