Standardy informowania mieszkańców o wydatkach z budżetu gminy w XXI w.

Nowe technologie i ich zastosowanie w dobie Internetu, lotów w kosmos, rozwoju genetyki itd. wykorzystywane są praktycznie w każdej dziedzinie naszego życia. Świat, który nas otacza “kipi” nowoczesnością. To naturalny proces. Tam, gdzie standardy bazują na wykorzystaniu technologii, procesy informowania i komunikacji są czytelne, proste, zrozumiałe, transparentne.

Nie tylko w biznesie można wykorzystywać dostępne technologie. Doskonałym przykładem ich zastosowania w obszarze samorządu, a w szczególności w procesie komunikacji i informowania mieszkańców jest gmina Izabelin.

Jesteśmy pod wrażeniem władz Izabelina, które przygotowały dla mieszkańców stronę www. Na stronie tej, w sposób czytelny prezentowane są dane dotyczące budżetu gminnego oraz dane dotyczące jego realizacji.

Nam szczególnie do gustu przypadło narzędzie w postaci kalkulatora. Kalkulator po podaniu pensji brutto przelicza, jaką kwotę z wypracowanego przez mieszkańca podatku otrzyma gmina oraz w jakim podziale kwotę tą gmina wyda miesięcznie na poszczególne zadania.

Jak Izabelin komunikuje wydatki z budżetu gminnego? Kliknij w poniższy link, koniecznie musisz to zobaczyć: https://izabelin.budzetyjst.pl

miesięcznik PIN
pozostałe wydania
miesięcznik PIN online

Niezależna gazeta lokalna

#projektbłonie #informacyjnie #niezależnie

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w  ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030

Aktualności
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright by   
projekt błonie