TARG, stacja paliw, “obwodnica” i osiedle “BULWARY BŁONSKIE” – list od mieszkańca.

“……………..Obecny targ błoński pamięta głęboką komunę. Przez dziesięciolecia zaniedbywany przez zarządcę z kiblem urągającym godności człowieka ma się doczekać rewitalizacji za miliony. Projekt remontu już widzieliście, pisaliście o tym……………… Radni zachwyceni, w szczególności Ci……. radni, którzy od dawna twierdzą jak pani ……….. , że targ w Błoniu powinien być zlikwidowany……….

Obok “nowego zielonego”………. targu z placem zabaw dla dzieci i ilością zieleni, która jak się rozrośnie, to za parę lat być może ………. płytę asfaltu placu do góry zniekształcając ją, jest stacja paliw. Na niej ruch, jak to na stacji, jak w …………. Architektura tego miejsca zgodna z przeznaczeniem, a czy atrakcyjna “dla oka”, to rzecz gustu?

Obok targu “koszmarki PRL-u” czyli garaże, owszem potrzebne i pewnie większość ich właścicieli jest szczęśliwa, że je mają i mogą tam …………. To akurat mnie nie dziwi, bo przy blokowiskach garaże są niezbędne, podobnie jak parkingi, a i przydają się jak w domu ………. Architektura tego miejsca również zgodna z przeznaczeniem, ale czy atrakcyjna “dla oka”, to oczywiście rzecz gustu.

“Obwodnica zachodnia Błonia” – ta droga 579 przebiegająca w planach praktycznie przy blokach powstającego osiedla “Bulwary błońskie”. Jaki na niej będzie ruch? Pewnie jeszcze większy niż obecnie, auta będą ……………jak torpedy.

No i samo osiedle na koniec. “Bulwary błońskie” – wyobraź sobie, że jesteś szczęśliwym informatykiem pracującym w Warszawie, jak to mowi ……………i miliony masz w kieszeni, więc nie potrzebna Ci żadna ………….. …….. II strefa ZTM w Błoniu. Wyobraź sobie, że chcesz kupić ………….mieszkanie w Błoniu, a konkretnie na osiedlu “bulwary błońskie”. Wyobraź sobie, że kupiłeś to mieszkanie, pewnie na kredyt, bo nawet świetna pensja informatyka, nie starczyłaby na zakup i wykończenie mieszkania, bo to kwota ……………. Ale, no kupiłeś to lokum, gniazdko………… Wyglądasz przez okno i co widzisz obecnie – ……… ……….. ………stary targ, stację paliw, garaże i pola. A co możesz zobaczyć za parę lat? Pewnie, to co obiecuje developer na swojej stronie internetowej zachęcającej do zakupu mieszkań………………………………………………………… “

Od redakcji Projektu Błonie: Powyższy wpis został zainspirowany listem od mieszkańca. Niestety, nie zamieścimy pełnej jego treści w oryginale z kilku powodów – m.in. wulgaryzmów i personalnych komentarzy. Zaznaczamy, że jest to subiektywne spojrzenie mieszkańca. Kropki w treści, to pominięte słowa lub fragmenty listu.

KLIKNIJ W ZDJĘCIE – zostaniesz przekierowany na stronę developera.
miesięcznik PIN
pozostałe wydania
miesięcznik PIN online

Niezależna gazeta lokalna

#projektbłonie #informacyjnie #niezależnie

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w  ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030

Aktualności
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright by   
projekt błonie