Wiadukt w Błoniu, obiecanki od 50 lat. A może tunel?

O budowie wiaduktu w Błoniu mowa jest od ponad 50 lat. I nic, dalej to samo. Tylko mowa o potrzebie wiaduktu i nieskuteczne działania.

Błońscy urzędnicy od 17 lat “budują” wiadukt wraz z przebudową drogi 579. To, że jest potrzeba społeczna rozwiązania problemu, który stwarza przejazd w ciągu ul. Grodziskiej nie ulega najmniejszej wątpliwości.
Jednak, nie rozumiemy braku alternatyw. Przez 17 lat nieudolność i zasłanianie się procedurami, odwołaniami, sądami, doprowadziło do sytuacji, iż cała “zabawa” zaczyna się od nowa. 
Pojawiają się głosy, że może lepszym rozwiązaniem byłby tunel. Odpowiedź z urzędu jest jedna – tunel jest dużo droższy niż wiadukt. Postanowiliśmy to sprawdzić, zaznaczamy z góry, iż posiłkujemy się jedynie dostępnymi w internecie artykułami, a nie danymi statystycznymi.
W Łowiczu będą budować tunel – BUDOWA TUNELU JEST TAŃSZA niż budowa wiaduktu. W Otwocku będzie tunel, z tych samych powodów. W Poznaniu będzie tunel, bo budowa tunelu jest tańsza od budowy wiaduktu. 
Ciekawi nas dlaczego w Błoniu urzędnicy twierdzą, że wiadukt jest tańszym rozwiązaniem. Rozumiemy, że są uwarunkowania geologiczne, uwarunkowania prawne w tym własnościowe. Ale może warto podać do publicznej wiadomości więcej konkretnych informacji, iż samo twierdzenie niepoparte żadnymi argumentami i danymi.
Poznańskie rozwiązanie jest szacowane na ok.70 mln zł, to też ciekawa kwota w zestawieniu 140 mln na przebudowę 2 km drogi 579 i budowę wiaduktu w Błoniu. 
Chyba musimy jako mieszkańcy poprosić naszych urzędników o prawdziwe konsultacje społeczne i o weryfikację urzędniczego stanowiska o słuszności jednego rozwiązania. Najgorszym co może być w naszej ocenie, to w ramach demokracji “olewanie” społeczeństwa przez urzędników, bo wiedzą lepiej.

Polecamy artykuły:


https://lowiczanin.info/lowicz-podjal-starania-o-budowe-tunelu-pod-torami/?fbclid=IwAR1B4ziYPmtLZLtHwImdvb_9VAGwI_V8Ia8sV4WIUmJy4MhFSUIr7z2FqUw

http://www.poznan.pl/mim/bm/news/komisje-rady-miasta,c,16/na-grunwaldzkiej-bedzie-tunel-zamiast-wiaduktu,106278.html?fbclid=IwAR0qXxT
http://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,23212996,grunwaldzka-z-tunelem-czyli-nowe-centrum-przesiadkowe.html?fbclid=IwAR1i_zjf8D0PGx7sVAZcLFy_06lQyIJZX7rPWt6I22yM_Un9AWRKsZeCStk SAWMj_JOUqGNwmRKqyOPdKUFVpHCZLx_9xlMYb2Q3VitBDiqCHOA

miesięcznik PIN
pozostałe wydania
miesięcznik PIN online

Niezależna gazeta lokalna

#projektbłonie #informacyjnie #niezależnie

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w  ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030

Aktualności
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright by   
projekt błonie