Wyniki KONKURSU ŚWIĄTECZNEGO!

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w naszym konkursie świątecznym “Własnoręcznie wykonana ozdoba choinkowa”. Wszystkim także gratulujemy pomysłowości i wkładu pracy w przygotowanie ozdób.

Nagroda główna, jodła kaukaska, trafia do Pani Agnieszki Tupalskiej. Pani Agnieszka przygotowała zestaw ozdób z naturalnych surowców, w tym z opłatka. Przypomniała nam o polskiej tradycji, robienia ozdób w wieczór wigilijny, właśnie z opłatka. Opłatek zawsze traktowano z wielkim szacunkiem, jego resztek nigdy nie wyrzucano. Początkowo na dworach szlacheckich, a następnie i na wsiach, elementem kolacji wigilijnych było robienie ozdób z pozostałości opłatków. Robiono gwiazdki, aniołki, a także Światy lub Wilijki. Te tradycyjne w kształcie kuli ziemskiej miały przypominać, że Pan Jezus – Dzieciątko narodzone w Betlejem, to Król całego świata. Dlatego te kruche ozdoby nazywane są Światami.

Gratulujemy serdecznie Pani Agnieszcze.

Cały zestaw ozdób naszej laureatki przekazujemy na aukcję charytatywną “Ratujmy Maję Kapłon”.

miesięcznik PIN
pozostałe wydania
miesięcznik PIN online

Niezależna gazeta lokalna

#projektbłonie #informacyjnie #niezależnie

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w  ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030

Aktualności
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright by   
projekt błonie