Będą nowe bloki w BŁONIU!

Mamy dobrą informację dla mieszkańców Błonia. Prywatny inwestor firma developerska VFM, planuje budowę w naszym mieście dwóch bloków. Bloki powstaną na kupionej przez inwestora działce przy ul. Wiejskiej w Błoniu.

Dzięki wprowadzonej w zeszłym roku Ustawie z dn. 05.07.2018 o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących (Dz.U. 2018 poz. 1496), tryb działań związanych z uzyskaniem niezbędnych pozwoleń na rozpoczęcie budowy znacznie się skrócił. Inwestor, który chce pobudować bloki w Błoniu proceduje rozpoczęcie inwestycji w oparciu o przepisy ww. ustawy (tzw. specustawy). W dniu 08.07.2019 Rada Miejska przyjęła uchwałę w sprawie lokalizacji tej inwestycji mieszkaniowej w naszym mieście.

VFM wybuduje dwa bloki przy ul. Wiejskiej. Łączna liczba planowanych mieszkań 130-140 lokali. Bloki 5 kondygnacyjne z windami. W jednym z budynków dostępne będą miejsca garażowe podziemne. Na terenie przy planowanej inwestycji powstaną miejsca parkingowe, plac zabaw i tereny zielone. Z informacji uzyskanych od przedstawicieli inwestora obecnych na spotkaniu komisji ładu przestrzennego i rolnictwa, dowiedzieliśmy się, że w ramach porozumienia z naszą gminą inwestor w ramach realizacji inwestycji przebuduje część ul. Wiejskiej, która zyska nawierzchnię utwardzoną i chodniki. Planowana jest także budowa miejsca ładowania pojazdów elektrycznych w ramach tej inwestycji.

Po kilkudziesięcioletnim braku inwestycji mieszkaniowych w naszym mieście (pomijając nieliczne prywatne i developerskie inwestycje w ostatnich 3 lat) w końcu zaczyna dziać się coś pozytywnego. Miejmy nadzieję, że ta tendencja zostanie zachowana. Będziemy informować Was w kolejnych wpisach o postępach w realizacji inwestycji. Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem inwestora, jest szansa na to, że budowa ruszy jeszcze w tym roku na jesieni. Dzięki dzisiejszej pozytywnej decyzji Rady Miejskiej inwestor ma zielone światło, by ruszyć z procedurą przygotowania projektu budowlanego i uzyskania pozwolenia na rozpoczęcie budowy.

Przykładowa wizualizacja bloków, która może ulec zmianie w toku prac projektowych poniżej.

miesięcznik PIN
pozostałe wydania
miesięcznik PIN online

Niezależna gazeta lokalna

#projektbłonie #informacyjnie #niezależnie

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w  ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030

Aktualności
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright by   
projekt błonie