Dlaczego w Błoniu nie przybywa mieszkańców?

Rozwój miasta zależy od wielu czynników, podstawowe z nich decydujące o rozwoju to: przypływ nowej ludności/ przyrost liczby mieszkańców, dodatni przyrost naturalny, szeroko rozumiana komunikacja, infrastruktura, czynniki geograficzne.

U nas czas niestety stanął w miejscu. Rozwój Błonia nie następuje. Realizowana jest wizja jednej osoby, czy słuszna? Chyba nie. Mieszkańcy chcą rozwoju miasta, bloków, mieszkań, komunikacji. Dlaczego nie przybywa mieszkańców w Błoniu odpowiedź znajdziecie w filmiku:

Porównując przyrost nowych mieszkańców z ościennymi miejscowościami wypadamy na ich tle żenująco.

Mała liczba mieszkańców, to brak np. Lidla, to brak połączenia z Warszawą, to brak bloków i mieszkań, to brak rozwoju. Dlaczego brak takich inwestycji? Dlatego, że nie opłaca się inwestować w małych miejscowościach dużym firmom usługowym i handlowym, z uwagi na czas zwrotu inwestycji. Przy małej populacji mieszkańców i tam, gdzie przyrost mieszkańców jest mały, czas zwrotu nakładów inwestycyjnych jest niewspółmiernie długi w stosunku do miastach, gdzie liczba ludności jest duża, gdzie dużo osób skorzysta z ich usług.

miesięcznik PIN
pozostałe wydania
miesięcznik PIN online

Niezależna gazeta lokalna

#projektbłonie #informacyjnie #niezależnie

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w  ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030

Aktualności
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright by   
projekt błonie