Kasa.. Kasa.. NA CO idą pieniądze z budżetu gminy? Interpelacja.

Większość z nas, mieszkańców gminy Błonie, niespecjalnie interesuje się sprawami dotyczącymi finansów naszej wspólnoty samorządowej, co mogą potwierdzić wyniki przeprowadzonej przez nas ankiety dotyczącej wysokości gminnego budżetu na 2020 r. Nie jest jednak aż tak źle z tą naszą świadomością. Wg. ankiety 30 procent mieszkańców wie, jakiej wysokości budżet mamy zaplanowany na 2020 r., albo potrafi go umieścić właściwie przypisując do przedziału wartościowego – budżet ten wynosi 158 mln zł.

Gdybym zapytała Was o konkretne wydatki, tzn. ile i na jaki cel wydatkowane jest z budżetu gminnego, pewnie byłby z tym większy problem. Od początku kadencji moją uwagę zwraca pozycja dotycząca “promocji gminy”. W 2019 na ten cel przeznaczone było blisko 1.2 mln zł, natomiast na rok 2020 zaplanowano łącznie 1.3 mln zł. Z pozycji tej opłacane są m.in. Dni Błonia, wywiady Burmistrza w okolicznych stacjach radiowych oraz nagrania tv (filmiki tvmazowsze).

Postanowiłam sprawdzić rzeczywiście poniesione koszty dla tych konkretnych wydatków budżetowych w roku 2019 i I kwartale 2020 r. Wystosowałam do Burmistrza interpelację o szczegółowe informacje dotyczące tej pozycji budżetowej.

Czekam na odpowiedź, by przeanalizować dane i podzielić się nimi z Wami Szanowni Mieszkańcy.

Pozdrawiam Marzena Cichewicz

miesięcznik PIN
pozostałe wydania
miesięcznik PIN online

Niezależna gazeta lokalna

#projektbłonie #informacyjnie #niezależnie

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w  ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030

Aktualności
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright by   
projekt błonie