Kolejna “nagroda” dla gminy. A tak na prawdę to jest ranking.

“BŁONIE MIASTEM PRZYSZŁOŚCI ” hmmmm, dla kogo? 
Postanowiliśmy przybliżyć Wam organizację, która przyznała naszemu miastu wysokie miejsca w klasyfikacjach rankingu “fDI Polskich miast przyszłości 2019/2020”
Co to za organizacja? Co to za ranking? Co to za nagroda? – oto info bezpośrednio ze strony organizacji:

“Firmy szybko się globalizują poprzez bezpośrednie inwestycje zagraniczne, aby obsługiwać nowe rynki i klientów, mapować swoje łańcuchy wartości w najbardziej efektywnych lokalizacjach na świecie oraz uzyskiwać dostęp do zasobów technologicznych i naturalnych.

fDi Intelligence, usługa od Financial Times , jest największym centrum doskonałości (wiedzy) FDI na świecie. Specjalizując się we wszystkich obszarach związanych z BIZ, promocją inwestycji i rozwojem gospodarczym, pełny pakiet usług obejmuje: reklamę lokalizacji w celu zwiększenia świadomości marki; wiodące w branży narzędzia wywiadowcze do opracowywania strategii BIZ i identyfikacji potencjalnych inwestorów; oraz dostosowane wydarzenia BIZ i okrągłe stoły dla inwestorów w celu spotkania z firmami docelowymi i generowania potencjalnych klientów.

fDi Magazine – ugruntowana pozycja na świecie jako najważniejsza publikacja dla biznesu globalizacji. Wydawany co dwa miesiące, z certyfikowanym przez ABC, wysoce ukierunkowanymi, około 15 848 odbiorcani, fDi Magazine zapewnia decydentom korporacyjnym i transgranicznym specjalistom inwestycyjnym aktualny obraz stale zmieniającej się globalnej mapy inwestycji. Przeczytaj więcej o fDi Magazine i możliwościach reklamowych w naszym pakiecie multimedialnym fDiIntelligence.com – internetowy serwis magazynu fDi . Możesz otrzymać pięć darmowych odsłon każdego miesiąca, wypełniając krótki formularz rejestracyjny .

fDi Markets – jedyna internetowa baza danych do śledzenia transgranicznych inwestycji typu greenfield obejmująca wszystkie sektory i kraje na całym świecie. Zapewnia monitorowanie projektów inwestycyjnych w czasie rzeczywistym, inwestycje kapitałowe i tworzenie miejsc pracy dzięki potężnym narzędziom do śledzenia i profilowania firm inwestujących za granicą.

fDi Benchmark – jedyne narzędzie online do porównywania konkurencyjności krajów i miast w ponad 70 sektorach. Kompleksowa seria danych dotyczących lokalizacji obejmuje główne wskaźniki konkurencyjności kosztów i jakości dla ponad 900 lokalizacji na całym świecie. Raporty fDi – dostarczają raporty sektora, kraju, firmy i BDI , które dostarczają istotnych informacji biznesowych do korporacji, agencji promocji inwestycji, organizacji rozwoju gospodarczego, firm konsultingowych i instytucji badawczych.

Metodologia rankingu Polish Cities of the Future: Aby utworzyć krótką listę polskich fDiCities of the Future 2019/20, Dział wywiadu finansowego zbierał dane za pomocą specjalistycznych narzędzi online fDi Rynki i fDi Benchmark. Lista 50 lokalizacji został opracowany w celu oceny (wyboru) 50 najlepszych lokalizacji w Polsce pod względem wewnętrznych projektów BIZ (bezpośrednich inwestycji zagranicznych) na rynkach fDi. Następnie zebrano dane dla tych 50 lokalizacji w pięciu kategoriach: 1. Potencjał gospodarczy, 2. Życzliwość dla Biznesu 3. Kapitał ludzki i Styl życia, 4. Efektywność kosztowa 5. Łączność (korzystne położenie komunikacyjne). Każda lokalizacja mogła zdobyć do maksymalnie 10 punktów w każdej kategorii, które zostały następnie ważone, ze względu na znaczenie dla podejmowania decyzji o bezpośrednich inwestycjach zagranicznych. Ranking jest zatem wynikiem kompilacji zdobytych punktów i ich znaczenia w procesie podejmowania decyzji o bezpośredniej inwestycji zagranicznej. Ponadto zebrano ankiety w szóstej kategorii: 6. Strategia w zakresie BIZ (ang. FDI); Ta kategoria jest jedyna kategoria jakościowa, która nie miała wpływu na ogólny wynik. Dla tej kategorii otrzymano 13 zgłoszeń. Lokalizacje przesłały szczegółowe informacje ich strategia promowania BIZ, który został następnie oceniony przez zespół sędziów fDi. W poprzednich rankingach BIZ Strategia została uwzględniona w ogólnym ranking. Jednak, aby oddzielne całkowicie jakościowo i ilościowo dane, wybraliśmy listę BIZ Strategia jako samodzielny ranking. Miasta w badaniu zostały skategoryzowane według populacji. Łącznie 11 miast zostało sklasyfikowanych w Kategoria „Duża”. Dotyczyło to lokalizacji z populacją większą niż 250 000. Ponadto 18 miast było sklasyfikowane jako „średniej wielkości”, z populacją od 100 000 do 250 000. „Małe” lokalizacje (21 lokalizacji) miały liczba ludności poniżej 100 000.”

A teraz puenta: fDI Polskich miast przyszłości 2019/2020, to ranking wywiadowni gospodarczej dla inwestorów zagranicznych, który ma pokazać najlepsze miejsca dla inwestycji, z punktu widzenia tych 5 kategorii. W tym sensie Błonie to dobre miejsce dla inwestycji typu greenfield (dos. w szczerym polu).
Ten ranking ma znaczenie głownie dla inwestorów, którzy szukają miejsca na inwestycję typu greenfield. Oznacza, że Błonie, jest dobrą lokalizacją dla inwestycji zagranicznych. Jeśli to jest dobre dla mieszkańców, to jest się z czego cieszyć, a jeśli nie ..?

miesięcznik PIN
pozostałe wydania
miesięcznik PIN online

Niezależna gazeta lokalna

#projektbłonie #informacyjnie #niezależnie

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w  ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030

Aktualności
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright by   
projekt błonie