Nowa Linia 14 – Błonie-Radzików-Płochocin zamiast linii do Warszawy. Trasa+rozkład.

Niestety, dla części mieszkańców naszej gminy, szczególnie tych, którzy dojeżdżają codziennie do Warszawy autobusem linii Błonie-Radzików-Warszawa do pracy, czy szkoły niedobrą informacją jest to, że linia ta przestaje istnieć, a autobusy kursować. Ostatni kurs odbędzie się 30 czerwca br. Od 01.07 br. mieszkańcom pozostaje PKP. 

Wg. informacji od sekretarza gminy pana Kubickiego ciąg zdarzeń mających konsekwencje w postaci likwidacji linii był następujący: W zeszłym roku UM w Błoniu otrzymał z PKS Grodzisk niespodziewanie podwyżkę stawek na tej linii, na którą Rada Miejska zgodziła się. 27.12.2022 przyszło pismo ze zmianą rozkładu jazdy autobusów do Warszawy zmniejszające ilość przejazdów. Sekretarz odpowiedział na to pismo, że się nie zgadzamy się jako gmina na podwyżkę.  W odpowiedzi, w dn. 28.12.2022 PKS Grodzisk przesłał wypowiedzenie umowy. Wówczas jak określił to sekretarz, ulegliśmy presji dyktatowi monopolisty i zgodziliśmy się, bo nie było innego wyjścia. Na początku kwietnia br. przyszło pismo z PKS Grodzisk Mazowiecki, że z uwagi na problemy z kierowcami nie będą kontynuowali z nami umowy, czyli nie przedłużą umowy od 1 lipca br. Przypomniał, że rocznie za tą linie płacimy do PKS Grodzisk Maz. 700 tys. zł. W takiej sytuacji przystąpiliśmy do prac, aby dać w ramach obowiązujących przepisów mieszkańcom jakąś alternatywę. To, co mogliśmy zrobić, to linia z Błonie-Radzików-Płochocin. 

Puenta która ciśnie się na usta: „To jest miś na miarę naszych możliwości. My tym misiem otwieramy oczy niedowiarkom! Mówimy: to jest nasz miś, przez nas zrobiony i to nie jest nasze ostatnie słowo!”  

Poniżej przedstawiamy przebieg trasy linii nr 14 PKP Błonie-Radzików-PKP Płochocin oraz rozkład jazdy tej linii. Rozkład jazdy dostępny jest także w naszej zakładce “rozkłady jazdy autobusów” z rozkładami pozostałych linii.

miesięcznik PIN
pozostałe wydania
miesięcznik PIN online

Niezależna gazeta lokalna

#projektbłonie #informacyjnie #niezależnie

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w  ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030

Aktualności
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright by   
projekt błonie