NOWOCZESNA BIBLIOTEKA.

Hasło naszego Stowarzyszenia Projekt Błonie – “Wyznaczamy nowe standardy”. Zapytacie, co to w ogóle znaczy, o co nam chodzi? Nowe standardy, to inne, świeże podejście do wielu spraw dotyczących nas mieszkańców gminy Błonie. To rozwój oraz nadążanie za potrzebami mieszkańców, za postępem cywilizacyjnym, to wskazywanie nowych możliwość, a przede wszystkim, pokazanie, czym naprawdę powinien być samorząd i jaką, kto w nim pełni rolę.

Błonie, to nie tylko brak od 50 lat wiaduktu, to nie tylko zaniedbane drogi gminne, zakorkowane trującymi TIRami miatsto, to nie tylko brak II strefy, to ogólnie, przy bardzo udanych kilku inwestycjach (które wszyscy doceniamy) typu parki, centrum kultury, rozbudowa przedszkola, to przy niewykorzystanych możliwościach, ale za to, przy pięknych słowach płynących z “gazetki”, niestety “zacofane” podejście i myślenie, a co za tym idzie swoistej jakości działania lub ich brak. Nie nadążamy już nie tylko z budownictwem, obwodnicą, nowoczesną obsługą mieszkańca. Za ościennymi gminami, jesteśmy bardzo daleko w tyle. A najgorsze jest to, że spora część z nas tego nie widzi, lub nie chce zobaczyć. Dlatego pokazujemy dla porównania – jak można działać i jak można zarządzać gminnymi (czyli naszymi mieszkańców) pieniędzmi – istniejącą, ogólnospołeczną inwestycję u naszych sąsiadów.

Jaką inwestycję propagującą czytelnictwo, nowe media i postęp otworzono w Grodzisku Mazowieckim przeszło rok temu? Odp.: Mediatekę, nowoczesną bibliotekę funkcjonującą od października 2018 roku. Inwestycja ta, doczekała się szerokiego uznania.

Kliknij, poniżej w link. Cierpliwości, po reklamie reportaż o Mediatece w Grodzisku Mazowieckim.

https://teleexpress.tvp.pl/46433043/nowoczesna-biblioteka?fbclid=IwAR1xtriSuhAnYmT9uXxevTkwrRz8yLoiUF775GgHg8SxlUDZcmPNblsEeHE

miesięcznik PIN
pozostałe wydania
miesięcznik PIN online

Niezależna gazeta lokalna

#projektbłonie #informacyjnie #niezależnie

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w  ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030

Aktualności
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright by   
projekt błonie