Urodziny Miesięcznika PIN – to już dwa lata z czytelnikami!

To już dwa lata, jak mam przyjemność i radość dostarczać Wam, drodzy mieszkańcy gminy Błonie, lokalny niezależny miesięcznik PIN. “Moje dziecko”, które w październiku skończyło dwa latka (nr 1 Miesięcznika PIN ukazał się w październiku 2021), a które powstaje dzięki zaangażowaniu i pracy zespołu redakcyjnego i które przypadło Wam do gustu – za co bardzo, bardzo mocno i serdecznie dziękuję. Do tej pory trafiło do Was 25 numerów periodyku, w którym mogliście przeczytać łącznie ponad 300 artykułów (332 dokładnie)

W jubileuszowym październikowym wydaniu nr 10/2023, szczególnej uwadze czytelników polecam wywiad z Panią Emilią Piotrowską właścicielką naszej błońskiej, rzemieślniczej, rodzinnej piekarni przy ul. Warszawskiej. Piekarni, która “karmi” nas chlebem od ponad 70 lat. Zachęcam także od przeczytania artykułu pt. “Komisja Edukacji Narodowej i jej roli w wychowaniu patriotycznym”, a z okazji “Dnia Nauczyciela” który był 14 października, wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty składam w imieniu swoim i zespołu redakcyjnego serdecznie życzenia z okazji ich święta – zdrowia, wytrwałości, radości i satysfakcji z pracy. W tym roku minęło 39 lat od bestialskiego mordu na bł. Ks. Jerzym Popiełuszko. Dobrze pamiętam tamte wydarzenia. Samo porwanie, poszukiwania, odnalezienie ciała księdza, a następnie wyreżyserowany spektakl – proces sądowy. Te haniebne czasy mają swoje twarze. Twarze oprawców, którzy dziś cieszą się wolnością i w dalszym ciągu robią wszystko, aby zaszkodzić Kościołowi w Polsce. Polecam artykuł poświęcony tym wydarzeniom – strona 18 wydania nr 10/2023.

Wydanie nr 10/2023 oraz pozostałe numery znajdziecie w zakładce “Miesięcznik PIN”

Marzena Cichewicz

miesięcznik PIN
pozostałe wydania
miesięcznik PIN online

Niezależna gazeta lokalna

#projektbłonie #informacyjnie #niezależnie

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w  ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030

Aktualności
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright by   
projekt błonie