Walentynki – kochajmy.

Dzień Świętego Walentego wpisał się w naszą kulturę. Serduszka, liściki, kwiaty, prezenty, westchnienia.

Wszystkim zakochanym, życzymy aby miłość trwała aż po grób:). Miłość to jedno z najcenniejszych uczuć – życzymy, by każdy go doświadczył. Kochajmy!

W walentynkowy wieczór, jeśli nie macie pomysłu jak go świętować, proponujemy obejrzenie pięknego i wzruszającego filmu pt. “Między piekłem a niebem” z roku 1998, który nakręcony został na podstawie powieści Richarda Mathesona przez Vincet Warda. Główne role w produkcji zagrali Robin Williams oraz Annabella Sciorra. Film w 1998 r otrzymał dwa Oskary – za najlepsze efekty specjalne oraz scenografię i dekorację wnętrz.

Fabuła filmu:

Chris Nielsen pływając po szwajcarskich jeziorach, przypadkowo spotyka Annie. Po kilkunastu latach stają się szczęśliwą rodziną, mają dwoje dzieci. Pewnego dnia dzieci giną w wypadku samochodowym. Annie obarcza się winą za to wydarzenie, podejmuje próbę samobójstwa i niezbędne jest leczenie psychiatryczne. Małżeństwo przechodzi chwilowy kryzys podczas którego Chris, nie umiejąc ulżyć Annie, proponuje jej rozwód. Szybko jednak okazuje się, że Annie nie chce rozwodu i para rwie dokumenty na strzępy, ku uldze Chrisa.

Kilka lat później życie państwa Nielsenów wraca do normy. Zbliża się rocznica porwania papierów rozwodowych którą Chris i Annie wspólnie świętują. Annie jest artystką (maluje obrazy), postanawia zamówić na swoją rocznicę kilka obrazów z pobliskiego muzeum. Okazuje się jednak, że obrazy nie dotrą na czas. Chris po pracy wyrusza samochodem po obrazy. W trakcie podróży jest świadkiem wypadku, postanawia pomóc poszkodowanym, jednak gdy chce pomóc jednej z ofiar sam zostaje potrącony przez samochód. Chris umiera.

Akcja filmu przenosi się w zaświaty. Chris początkowo nie chce w to uwierzyć, lecz potem przy pomocy kilku bliskich osób zdaje sobie z tego sprawę. Niebo w którym się znajduje jest tworem jego wyobraźni inspirowanym malarstwem żony. Odnajduje swoje dzieci. Po jakimś czasie Annie nie mogąc sobie poradzić po stracie całej rodziny popełnia samobójstwo. Chris ma nadzieje, że Annie zaraz dołączy do niego w niebie, tymczasem jest to niemożliwe – samobójcy dostają się do piekła. Zaczyna się podróż z nieba do piekła będąca swoistym katharsis, podczas której Chris, będzie próbował przy pomocy bliskich wydostać Annie z otchłani.” – źródło wikipedia.org

Zwiastun

miesięcznik PIN
pozostałe wydania
miesięcznik PIN online

Niezależna gazeta lokalna

#projektbłonie #informacyjnie #niezależnie

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w  ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030

Aktualności
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright by   
projekt błonie